Faydalı Bilgiler

Aw Ne Demek? Sosyal Medya, Argomu, Küfür Mü?

Twitter'da Aw Ne Demek

Aw Ne Demek? Sosyal Medya, Argomu, Küfür Mü?; Her bölgenin kendi dili olduğu gibi, her sosyal medya sitesinin de kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir dili vardır. Twitter’ın diğer sosyal medya sitelerine göre çok farklı bir dili olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda Aw’nin Twitter’da ne anlama geldiğini bu yazımızda açıklıyoruz.

Twitter’da yaygın şeylerden biri, cümlenin sonuna emoji, sembol veya başka bir şey ekleyerek cümleye virgül efekti eklemektir.

Aw Ne Demek? Sosyal Medya, Argomu, Küfür Mü?

Genellikle İngilizce ‘deki Aw kelimesi hayal kırıklığını ifade eder. Ancak Aw, sosyal medya dilinde biraz daha kaba bir anlamda kullanılmaktadır. Bilirsiniz, tüm kelimeler sosyal medyada evrilir ve farklı biçimler alır. Aw aslında onlardan biri.

Aw Ne Demek
Aw Ne Demek

Sosyal medyanın dilini öğrenmek zor olsa da; Aw kelimesinin anlamını bir kez duyduğunuzda mutlaka bildiğinizi söyleyeceksiniz.

Twitter kullanıcısı olmayan kişiler, Twitter’da kullanılan birçok şeye yabancıdır. Hatta hakkında yazdığımız Aw kelimesinin nereden geldiğini ve ne anlama geldiğini bilmeyen Twitter kullanıcıları bile olabilir.

Aw Ne Demek? (Argomu, Küfür Mü?)

Bu, yanlışlıkla basılan q harfi yerine “q” harfinin yanındaki w harfine basılmasının sonucu Aw kelimesi ortaya çıkmıştır. Yani “aq” kelimesi ile aynı anlama gelen kelime Aw kelimesidir. Bu küfürdür.

Aw kelimesi nedir ne anlama gelmektedir?  ”aq” anlamına gelmektedir.

Aw Kimlere Denir?

Aw, kızgınken sıklıkla kullanılan bir terimdir. Genelde Aw kelimesi sizi sinirlendiren ve şaşırtan kişilere karşı cümlenin sonunda kullanılır. Özellikle sosyal medya dilinde, bir kişi bir paylaşımın sonunda şaşırmış ya da sinirlenmişse, cümlenin sonunda kendisini sinirlendiren genelde kişilere Aw demektedir.

Sevgiliniz, flörtünüz yada konuştuğunuz kişi her cümlenin sonunda bu kelimeyi kullanılıyorsa, muhtemelen onun için bir alışkanlık olmuştur. Bu yüzden rahatsızsanız bunu kendisine belirtmelisiniz .Çünkü o bunun farkında olmayabilir, Aw kelimesini bir daha size karşı kullanmamasını rica etmelisiniz.

Twitter’da Aw Ne Demek?

Aw kelimesi, Twitter kullanıcıları tarafından q harfi yerine “q” harfinin hemen yanında yer alan yanlışlıkla w kelimesine basıldığında ve tweet atıldığında ortaya çıkan “aq” kelimesi ile aynı anlama gelen kelimedir.

Twitterda Aw Ne Demek
Twitterda Aw Ne Demek

AW Türkçe Ne Demek?

Aw kelimesi Üzüntü, sevinç, korku, öfke, şaşkınlık gibi duyguları ifade eder veya birini çağırmak için kullanılır.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu