Sağlık

Betaserc Reçetesiz Satılır Mı? Fiyati Ne Kadar?

Betaserc Halk arasında Baş Dönmesi ilacı olarak bilinmektedir. İç kulağın kan basincini dolaşımını düzenleyen ve Sivi basıncısını azaltan etkili bir tablettir. Vertigo şikayetlerinde olumlu etki etmesiyle bilinmektedir. BETASERC 24 mg Tablet  Ayni zamanda çınlama ve işitme ile ilgili problemlerde kullanılabilmektedir. Bu İlacı kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ayrıca Betaserc Eczanelerden reçetesiz olarak satın alabiliriniz. Bu ilaç hakkında en çok merak edilen Betaserc cinsel ilişki , Betaserc nedir ne ise yarar nasıl kullanılır, reçetesiz Fiyati ne kadar? gibi sorular sorulmaktadır.

Betaserc 24 mg Tablet Nedir?

Betaserc İç Kulak ile ilgili bulantı , kusmamanda eşlik ettiği şiddetli Vertigo ( Baş Dönmesi) işitme zorluğu , işitme kaybı  ve kulak çınlaması gibi rahatsızlıklarda karakterize meniere hastalığını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bu İlacın Etken maddesi Betahistin dihidroklorür‘ dür.  Yardımcı Maddeler ise (Mikrokristalize selüloz, mannitol, sitrik asit monohidrat, susuz kolloidal silika ve talk) içermektedir.

Betaserc 24 mg Tablet
Betaserc 24 mg Tablet

Betaserc Ne İşe Yarıyor?

Betaserc Meniere hastalığının tedavisinde kullanılır. Peki Meniere hastalığının belirtileri nelerdir?

  • Baş dönmesi (Vertigo) ve bulantı veya kusma.
  • Kulak çınlaması,
  • İşitme kaybı veya işitme zorluğu,

Bu İlaç iç kulaktaki kan akişini düzenleyerek etki gösterir ve bu şekilde basınç birikmesinin azalması sağlanmaktadır.

Betaserc Kimler Kullanabilir?

Betaserc kulak çınlaması ilacını sadece 18 yaş üstü yetişkinler kullanabilmektedir.

Betaserc Nasıl Kullanmalıyız?

Öncelikle Uzman doktorunuz Betaserc nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacın tedavi süreci boyunca doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

  • Bu ilacı yemek öncesi, yemek yerken veya yemek sonrası kullanabilirsiniz.( Tok karnınıza kullanmanız bu ilacın midenize zarar verme riskini azaltır).
  • Bu ilacın günlük dozunu doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. Etmediği taktirdir de  günde 2 kere 1 tablet (24 mg lık BETASERC) kullanımı tavsiye edilmektedir.
  • Bu ilacı her günün ayni  saatinde kullanmaya özen gösteriniz.

Betaserc Ne İlacıdır?

Betaserc Halk arasında Baş Dönmesi ilacı olarak bilinmektedir. İç kulağın kan basincini dolaşımını düzenleyen ve Sivi basıncısını azaltan etkili bir tablettir. Vertigo şikayetlerinde olumlu etki etmesiyle bilinmektedir. BETASERC 24 mg Tablet Ayni zamanda çınlama ve işitme ile ilgili problemlerde kullanılabilmektedir.

Betaserc Ne Kadar? Fiyati Nedir?

BETASERC 24 mg 20 tablet normal reçeteli olarak satılan bir ilaçtır.  2021 yılı itibari ile  20 tablet Fiyati  23.17 TL dir. Bu Fiyat zamanla farklılık gösterebilir.

Betaserc 16 mg Tablet 2021 yılı güncel satış Fiyati  30.15 TL dir.

Betaserc Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Kesinlikle Bu İlacı Doktorunuz nasıl reçete etmişse o şekilde bu ilaç kullanmanız gerekmektedir. Bu ilacın ne kadar süre kullanılacağını doktorunuz belirleyecektir doktorunuz direktiflerine uymanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu ilaç hastalığınızın seyrini olumsuz etkileyebilir.

Betaserc Reçeteli Mi?

Bu ilacı isterseniz Eczanelerden reçetesiz olarakta satın alabiliriniz. Eğer bu ilacı doktorunuza  yazdırdığınız zaman Normal Reçeteli olarakta satın alabilirsiniz.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu