Sağlık

Betaserc 24 mg Nedir, Kulak Çınlaması, Ne İçin Kullanılır, Fiyat Nedir?

Betaserc 24 mg Nedir, Kulak Çınlaması, Ne İçin Kullanılır, Fiyat Nedir?; Halk arasında baş dönmesi önleyici bir ilaç olarak bilinmektedir. Kan basıncını ve iç kulağa giden kan akışını düzenleyen, sıvı basıncını düşüren etkili bir tablettir. Baş dönmesi semptomları üzerinde olumlu etkisi olduğu bilinmektedir.

BETASERC 24 mg tablet Kulak çınlaması ve işitme problemlerinde de kullanılabilir. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Betaserc’i eczanelerden de reçetesiz satın alabilirsiniz. Bu ilaçla ilgili en çok merak edilen sorulardan olan; Betaserc 24 Nedir, Kulak Çınlaması, Ne İçin Kullanılır, Fiyat Nedir?, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, reçetesiz fiyatı nedir? gibi soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Betaserc 24 mg Tablet Nedir?

Betaserc İç Kulak ile ilgili bulantı , kusmamanda eşlik ettiği şiddetli Vertigo ( Baş Dönmesi) işitme zorluğu , işitme kaybı  ve kulak çınlaması gibi rahatsızlıklarda karakterize meniere hastalığını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bu İlacın Etken maddesi Betahistin dihidroklorür‘ dür.  Yardımcı Maddeler ise (Mikrokristalize selüloz, mannitol, sitrik asit monohidrat, susuz kolloidal silika ve talk) içermektedir.

Betaserc 24 mg Tablet
Betaserc24 mg Tablet

Betaserc Ne İçin Kullanılır?

Betaserc Meniere hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Peki Meniere hastalığının belirtileri nelerdir?

  • Baş dönmesi (Vertigo) ve bulantı veya kusma.
  • Kulak çınlaması,
  • İşitme kaybı veya işitme zorluğu,
Betaserc Recetesiz Satilir Mi Fiyati Ne Kadar
Betaserc Recetesiz Satilir Mi Fiyati Ne Kadar

Bu ilaç, iç kulaktaki kan akışını düzenleyerek çalışır, böylece basınç oluşumunu azaltır.

Betaserc Nedir, Ne İçin Kullanılır

İlacın aktif maddesi betahistin hidroklorür’dür. Betaserc 24 mg tablet, iç kulağa giden kan akışını düzenleyen ve sıvı basıncını düşüren bir ilaçtır. Bu ilaç şiddetli baş dönmesi (vertigo), işitme sorunları veya işitme kaybı ve iç kulakta bulantı ve kusmaya bağlı kulak çınlaması gibi semptomlarla karakterize olan Meniere hastalığını tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Betaserc Kaç Günde Etkisini Gösterir

Kulak enfeksiyonuna bağlı olarak başlayan baş dönmesinin 2-3 gün içinde geçtiği ve yaklaşık 1 hafta sürdüğü belirtilmektedir. 10. gün civarında, beyninizin dalgalanmasının durduğunu ve baş dönmesi gibi sorunların ortadan kalktığını hissedeceksiniz.

Betaserc Kulak Çınlaması

Betaserc, Vasoserc, Vastarel” Bu ilacın kulak çınlamasına iyi geldiğine dair sağlam bilimsel bir kanıt yoktur. Öte yandan, ilaç kullansanız da almasanız da bazı kulak çınlaması semptomlarının kendiliğinden azalabileceği, hatta geçebileceği belirtilmektedir.

Betaserc Nasıl Kullanmalıyız?

Öncelikle Uzman doktorunuz Betaserc nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacın tedavi süreci boyunca doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

  • Bu ilacı yemek öncesi, yemek yerken veya yemek sonrası kullanabilirsiniz.( Tok karnınıza kullanmanız bu ilacın midenize zarar verme riskini azaltır).
  • Bu ilacın günlük dozunu doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. Etmediği taktirdir de  günde 2 kere 1 tablet (24 mg lık BETASERC) kullanımı tavsiye edilmektedir.
  • Bu ilacı her günün ayni  saatinde kullanmaya özen gösteriniz.

Betaserc Ne İlacıdır?

Halk arasında Baş Dönmesi ilacı olarak bilinmektedir. İç kulağın kan basincini dolaşımını düzenleyen ve Sivi basıncısını azaltan etkili bir tablettir. Vertigo şikayetlerinde olumlu etki etmesiyle bilinmektedir. Bu Tablet Ayni zamanda çınlama ve işitme ile ilgili problemlerde kullanılmaktadır.

Betaserc Fiyat Nedir?

BETASERC 24 mg 20 tablet normal reçeteli olarak satılan bir ilaçtır.  2022 yılı itibari ile  20 tablet Fiyati  47.81 TL  dir. Bu Fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Betaserc 16 mg 60 Tablet 2022 yılı güncel satış Fiyati 47.81 TL dir.

Betaserc Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Kesinlikle Bu İlacı Doktorunuz nasıl reçete etmişse o şekilde bu ilaç kullanmanız gerekmektedir. Bu ilacın ne kadar süre kullanılacağını doktorunuz belirleyecektir doktorunuz direktiflerine uymanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu ilaç hastalığınızın seyrini olumsuz etkiler.

Betaserc Reçeteli Mi?

Bu ilacı isterseniz Eczanelerden reçetesiz olarakta satın alabiliriniz. Eğer bu ilacı doktorunuza  yazdırdığınız zaman Normal Reçeteli olarakta satın alabilirsiniz.

4.3/5 - (3 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu