Faydalı Bilgiler

HM Nasıl Okunur? H&M Okunuşu ve Anlamı Nedir?

H&M Okunuşu ve Anlamı Nedir? adlı yazımızda sizlere doğru ve genel bilgiler aktaracagiz. H&M, İsveç kökenli popüler bir giyim markası ve tam adı Hennes & Mauritz AB. Biz Ülkemizde genellikle bu markayı “eyç en em” şeklinde okunmaktadır. Bu yaygın ve doğru okunuş şeklidir.. Marka, geniş ürün yelpazesi ile pek çok kişinin tercih ettiği bir giyim mağazasıdır. Bir diger yazımızda Skechers Nasıl Okunur? (En Doğru Okunuşu) hakkında bilgiler verdik.

DilH&M Okunuşu
İngilizce“eyç en em”
Çince“eichi end em”
Hintçe“ech end em”
İspanyolca“ache y eme”
Fransızca“aş e em”
Arapça“hā’ wa mīm”
Bengalce“eich end em”
Rusça“аш и эм”
Portekizce“agá e eme”
Endonezce“ha em”
Türkçe“eyç en em”
HM okunusu

HM Açılımı Nedir? Anlamı Var Mıdır?

HM ile olarak, “Hennes” yani “kadınlar için” anlamına gelen ismiyle kadınlara yönelik giysiler üzerine kurulmuştur. Zamanla büyüme hedefleyen firma, “Mauritz” adını ekleyerek erkek giyim koleksiyonunu da bünyesine katmıştır. Bu stratejik adım, markanın Norveç başta olmak üzere Danimarka, Almanya ve İsviçre’de popülerlik kazanmasını sağlamıştır.

HM Nasil Okunur
HM Nasil Okunur

H & M Hennes & Mauritz AB, Stefan Persson’a ait ve Daniel Ervér tarafından yönetilen, Stockholm, İsveç merkezli uluslararası bir perakende giyim firmasıdır. 1947 yılında Erling Persson tarafından Västerås’ta kurulan şirket, 2019 yılı itibarıyla dünya genelinde 74 ülkede, 5,000 farklı isimli mağazada 126,376 çalışanıyla erkek, kadın, genç ve çocuklara yönelik hazır giyim ürünleri sunmaktadır.

H&M Okunuşu Nedir?

H&M’in okunuşu bazen kafa karıştırıcı olmaktadır. İngilizce ‘de “H” harfi “eyç”, “&” (ve) “en”, “M” ise “em” olarak telaffuz edilmektedir. Böylece H&M, “eyç en em” olarak okunur.

H&M Okunuşu

H&M, kaliteli ve şık ürünleriyle tanınır, fakat fiyatları bazen yüksek bulunmaktadır. Ancak, markanın düzenlediği sezon indirimlerini takip ederek büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Özellikle Nisan ayındaki indirimler, kaçırılmaması gereken fırsatlar sunar. H&M’in sunduğu bu indirim dönemlerinde şık ve kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla bulmak mümkün.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu