Faydalı Bilgiler

Orjinal Gözlük Nasıl Anlaşılır?

Orijinal gözlüklerde ultraviyole filtreleri, polarize camlar ve CE sertifikaları yer alır. Sahte gözlüklerde bu detayların maliyetinin yüksek olmasından dolayı belirtilen özellikler yer almayabilir. Aynı zamanda aşırı düşük fiyatlı olan gözlüklerin orijinalliği sorgulanabilir.

Lisanslı ve orijinal bir gözlük satın aldığınız zaman tasarımında markaya ait özel bir simge yer alır. Sahte gözlüklerde marka etiketleri yer almayabilir. CE işareti de en önemli ayrıntılar arasındadır. Sahte güneş gözlüklerinde bu ifadeyi göremeyebilirsiniz.

rayban unisex polarize kahverengi gunes gozlugu
rayban unisex polarize kahverengi gunes gozlugu

CE işareti ürünün hayvan ya da insan kullanımına uygun olduğunu ve herhangi bir canlıya zarar vermeyeceğinin simgesidir. CE aynı zamanda özel bir simgedir. Orijinal gözlüklerde kaliteli materyaller kullanılır. Ultraviyole filtreleri özellikle orjinal güneş gözlüğü çeşitleri için önemli bir detaydır. Gözlük camlarına eklenen bu filtre sayesinde UV ışınlarının geriye yansıtılması mümkün hale gelir.

Marka güvencesi orijinal gözlüklere sahip olabilmek için en önemli detaydır. Kullanıcıları tarafından olumlu geri dönüş alan güvenilir markaları tercih ederek sahte ürün riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu noktada dünyaca ünlü markaların orijinal seçeneklerine yer ayıran Özkan Optik’i tercih edebilirsiniz.

Gözlüğün Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Gözlüğün kaliteli olduğunu anlayabilmenin birçok farklı yolu vardır. Satın alınacak gözlüklerin camlarında UV özelliğinin ya da polarize özelliklerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Polarize camların iç kısımlarında üretim aşamasında film tabakaları yer alır. Tabakalar ve materyaller camlardaki yansıma ve parlamaları tek noktaya toplar. Işığın yansımasının negatif etkilerinin giderilmesine destek veren bu özellik göz sağlığınızı koruma altında tutar.

marc jacobs kadin gri mavi filtreli gozluk
marc jacobs kadin gri mavi filtreli gozluk

Cam renginin koyu veya açıklığından ziyade ultraviyole ışınlarının engellenip engellenmediği ürünün kalitesini ortaya koyar. Cam renginin homojen yani her yerde aynı şekilde olması ya da grade olması gerekir. Gözlüğü taktığınız zaman görüş alanınızda herhangi bir bulanıklık meydana gelmemelidir.

Kaliteli gözlükler detayların kaybolmasına yol açmazlar. Gözlük camı ile baktığınız veya gözlüğü hareket ettirdiğiniz zamanlarda görüntünüz hareket etmemelisiniz. Bu durum numarasız camlar için geçerlidir. Camların üzerinde ise güvenilir tescil bilgilerine yer ayrılmalıdır. Gözlük satın alınacağı zaman dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay ürünün çerçeve kısımlarıdır.

Gözlük çerçevelerinin kaliteli olması kullanım açısından büyük bir önem taşır. Burun kemer bölgesinde iz yapmayacak olan kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Orijinal olmayan ürünler satın aldığınız zaman yüzünüzde çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Gözlük seçenekleri, şık modellerinin yanı sıra kaliteli olarak sizlere sunulur. Özkan Optik güvencesi ile satın alabileceğiniz ürünler arasında farklı zevklere ve bütçelere hitap edebilecek ürünler yer alır.

marc jacobs kadin seffaf mavi filtreli gozluk
marc jacobs kadin seffaf mavi filtreli gozluk

Orijinal gözlük satın alırken şıklığına özen gösterdiğiniz kadar teknik özelliklerine ve fiyatlarına da dikkat etmelisiniz. Şıklığın beraberinde ürünün sağlıklı ve kaliteli olması gerektiği detayı atlanmamalıdır. Orijinal gözlükleri değişken fiyatlara satın alabilmek için Özkan Optik’i tercih edebilirsiniz. Gözlük fiyatları kendi içerisinde marka, model ve teknik özelliklere göre değişkenlik gösterebilir.

Satın alabileceğiniz dereceli gözlük fiyatları da güneş gözlüklerine göre farklı şekillerde belirlenir. Son derece zengin ve geniş bir yelpazede sizlere sunulan güneş gözlüğü ve dereceli gözlük çeşitleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı yapıya sahiptir. Göz sağlığınızın her şeyin üzerinde olduğunu unutmadan seçimlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Gözlük markaları konusunda birçok farklı seçenek sunan Özkan Optik, dünyanın en ünlü ve en popüler markalarına değişken fiyat seçenekleri ile erişebilmenizi sağlar. Ürün fiyatları için dilerseniz markanın WhatsApp veya telefon numarası üzerinden detaylı bilgi almayı da deneyebilirsiniz. Bu sayede bütçenize uyum sağlayabilecek ürünlere sahip olabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu