Faydalı Bilgiler

Pick Me Boy Ne Demek? (Tiktok ve Sosyal Medya)

Sosyal medya kullanıcıları tarafından fazlaca merak edilmekte olan sorulardan birisi olan Pick Me ne demek? Pick Me Nedir? Pick Me Ne Anlama Geliyor? Gibi sorular karşımıza çıkabilmektedir. Bu sosyal medya platformları başta olmak üzere; Reddit, Twitter, İnstagram, Facebook ve TikTok’ta olmak üzere yorumlarda özel olarak karşımıza çıkabilmektedir. Pick Me kelimesinin ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini ise sosyal medya kullanıcıları merak ediyor olsa da herhangi bir bilgileri olmayabiliyor.

Pick Me Ne Demek?

Pick me isimli kelimeyi detaylı olarak adlandırmak gerekirse; bu kelimenin Türkçe karşılığı beni seç olarak bilinmekte ve karşımıza çıkmaktadır. Hem Erkek hem de Kadın onayı alabilmek adına; hemcinslerini aşağılamakta olan, gizli mesaj olarak kadın ya da erkek düşmanlığı yapmakta olan ve kendisini hem cinslerinden daha üstün görmeye çalışmakta olan bireylere bu tabir kullanılmaktadır. Bu kelimenin karşılığı olan bireyler, genel olarak bu tür davranışları gösteren kişiler olarak bilinmektedir. Erkek ya da kadın olma durumlarına karşın olarak; Pick Me Girl ya da Pick Me Boy olarak bilinmekte ve karşımıza çıkabilmektedir. Soru işaretinde yer almakta olan kelime genel olarak ve yaygın olarak İnstagram, Twitter, TikTok, Facebook ve Reddit gibi sosyal medya platformlarında karşımıza çıkabilmektedir.

Sosyal Medyada Pick Me Boy Ne Demek, Pick Me Boy Ne Anlama Geliyor?

Sosyal medya internet sitelerinde genel olarak karşımıza gelmekte olan Pick Me Boy, erkek bireylerin kadınlardan onay alabilmeleri için diğer erkekleri aşağılamakta olan ve gizli mesaj olarak erkek düşmanlığı yapmakta olan ve kendisini diğer erkek bireylerden daha üstün görmeye çalışmakta olan erkeklere söylenmektedir. Genel olarak bu traz işlem sağlamakta olan bireylere bu tabir başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Kadın bireyleri kendisine çekmek isteyen erkek düşmanı şeklinde davranmakta olan erkeklere bu tabir söylenmektedir. Bu kelimenin karşılığı olarak içselleştirilmiş erkek ya da hemcins düşmanlığı olarak bilinmektedir.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu