Faydalı Bilgiler

Starbucks Ne Demek İngilizce Anlamı (Doğru Cevap)

Starbucks Türkiye Sahibi Kim?, Starbucks Neden İsim Yazıyor?

Starbucks Ne Demek İngilizce Anlamı Logosunun Anlamı ve Nerenin Markası; Starbucks,1971 yılında kurulan bir Amerikan kahve dükkanları zinciridir. Merkezi Seattle, Washington’dadır. Starbucks adını Moby Dick’teki Starbucks karakterinden alır ve sembolü deniz kızıdır. 62 ülkede toplam 20.891 mağazası bulunan Starbucks’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde 13.279, Kanada’da 1.324, Japonya’da 989, Çin’de 851, İngiltere’de 806, Güney Kore’de 556 ve Meksika’da 377 mağazası bulunmaktadır. 2003 yılında Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul’da Bağdat Caddesi’nde açmıştır. Günümüz itibari ile itibariyle Türkiye’de toplam 562 şubesi bulunmaktadır.

Starbucks ; hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan; Starbucks Ne Demek? Logosunun Anlamı ve Nerenin Markası hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Starbucks Ne Demek İngilizce Anlamı

Dünya genelinde 62 ülkede 20.891 mağazası bulunan ve milyonlarca kişinin bildiği ve sevdiği ünlü marka Starbucks ne demek ve anlamı ne olduğu merak konusu. Starbucks’ın kelime olarak bir anlamı yoktur. Daha çok temsil ettiği bir karakterin adı olarak bilinmektedir.

Starbucks Ne Demek
Starbucks anlamı

Starbucks İsmi Nereden Gelmiştir?; İlk ismi Kaptan Ahab’ın gemisinin adı olan Pequod’du. Ancak daha sonra beğenmediler. Bowker ve Heckler, Herman Melville’in romanındaki bir dizede en çok dikkatlerini çeken isme rastladılar. O Starbucks’tı. Bu kurgusal karakter aynı zamanda Kaptan Ahab’ın ilk arkadaşı ve çok iyi bir kahve dostuydu.

Ekibe göre, isim açık denizlerin romantizmini ve erken dönem kahve tüccarlarının denizcilik geleneğini çağrıştırdı. Herkes bu ismi beğendi. Aradıklarını bulmuş olmanın rahatlığıyla yeni kurdukları şirkete Starbucks isimi verdiler.

Starbucks Nerenin Markası?

Starbucks bir Amerikan kahve markasıdır. Marka bilinirliği tüm dünyaya ulaşmıştır. İlk olarak Washington eyaletinde kurulmuş ve daha sonra bir kahve zinciri haline gelmiştir. Merkezi Seattle’dadır.

Starbucks günümüz itibari ile 62 ülkede 20.891, Amerika Birleşik Devletleri’nde 13.279, Kanada’da 1.324, Japonya’da 989, Çin’de 851, İngiltere’de 806, Güney Kore’de 556 ve Meksika’da 377 mağazası bulunmaktadır. 2003 yılında Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul’da Bağdat Caddesi’nde açmıştır. Bugüne kadar Türkiye’de toplam 562 şubesi bulunmaktadır.

Starbucks Ne Zaman Kuruldu?

1971’de Seattle’da kahve çekirdeği kavurma perakendecisi olarak kuruluşundan bu yana şirket hızla büyüdü. 1987’den beri Starbucks her gün ortalama iki yeni mağaza açarak yoluna devam etmiştir. ABD ve Kanada dışındaki ilk kahve dükkanını 1990’ların ortalarında açmıştır.

Starbucks Logosunun Anlamı

Starbucks logosunda bir kadın karakter olduğunu herkes bilse de, bu kadının deniz kızı olduğunu çok az kişi biliyor. Siren adlı mitolojik denizkızından esinlenilen bu logo, 1971’den beri renk ve şekil olarak aşağıdaki resimdeki gibi güncellenmiştir.

Starbucks Logosu
Starbucks Logosu

Orijinali koruyarak yapılan güncellemeler, marka kimliğinin yenilenmesi olarak bilinmektedir.

Starbucks Türkiye Sahibi Kim?

Starbucks, The Body Shop ve Victoria’s Secret, Alshaya Group’un Türkiye’de temsil ettiği markalardır. Shaya, 2002 yılında Kuveyt merkezli Alshaya Group tarafından bir Türk yatırımı olarak kuruldu. Bugün Türkiye’de temsil ettiği uluslararası markaların moda hazır giyim, güzellik ürünleri ve gıda perakendesi alanlarında mağazacılık faaliyetlerini yürütmektedir.

Starbucks Neden İsim Yazıyor?

Bardakların üzerine müşterilerin isimlerinin yazılmasının nedeni Starbucks ‘ta müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu