Ürün Tanıtımı

Umkaimun Ne İşe Yarar? Fiyati ve Kullananlarin Yorumlari

Günlük hayatımızda çok fazla koşuşturma içerisinde bulunuyoruz ve bağ ışıklılığımız güçsüz düşüyor, doğal olarak kendimizi kötü hissedebiliyoruz ve bu gibi durumlarda bir takviye edici gıdaya ihtiyaç duyuyoruz. Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı yeni UMKAİMUN ile tedbiri elden bırakma sloganı ile sürekli karşınıza çıkmıştır. Abdi İbrahim’in ürettiği Umkaimun ortaya çıktı ve bunu bir çok insan reklamlarda görüp araştırmalar yapmakta bizde bu yazımızda Umkaimun’dan bahsedeceğiz. Umkaimun Abdi İbrahim fiyatı,  gibi merak ettiğiniz ve aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Umkaimun Nedir?

Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olan C vitamini, D vitamini, Kara mürver, Çinko, Pelargonium, Ekinezya, Selenyum gibi bir çok farklı seçkin içeriği bir arada bulunduran ve 2 saşe formu olan hem soğuk hemde sıcak içme imkanı sağlayan oldukça faydalı ve etkili bir takviye edici gıdadır. Çoğunlukla üst solumun yolları hastalıklarında bağışıklık güçlendirdiği için etkili olduğu bilinir. Ayrıca öksürük, grip, soğuk algınlığı gibi durumlarda bağışıklığın güçlenmesi için doktor tarafında da hastalara önerilir. Kutu içerisinde 15 saşe bulunmaktadır. Abdi İbrahim ilaç firmasına ait umca damlamasının gelişmiş versiyonu olarakta bilinmektedir. İlaç değildir. Takviye edici gıdadır.

Umkaimun Ne Ise Yarar
Umkaimun Ne Ise Yarar

Umkaimun İçeriği Nedir?

 • 20 mg Afrika sardunyası
 • 150 mg Karamürver
 • 21 mg Ekinezya
 • 325 mcg A vitamini
 • 8 mg B3 vitamini
 • 2.8 mg B2 vitamini
 • 160 mg Askorbik Asit (Cvitamini)
 • 3 mcg D3 vitamini (kolekalsiferol)
 • 24 mg E vitamini
 • 27.5 mcg Selenyum
 • 5 mg Çinko
 • Aroma olarak Mandalina (mandarin) bulunmaktadır, içeriğinde oldukça faydalı bitkiler yer almaktadır.

Umkaimun Ne İşe Yarar?

İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde bir çok virüs ve bakteri kökenli hastalıklarda oldukça etkilidir.

 1. Bağışıklığı destekleyerek vücudun hastalıklara karşı direncinin artmasındı sağlar.
 2. Vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesi için oldukça faydalıdır.
 3. İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde direnç artırır.
 4. Grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda bağışıklığı güçlendirmek için çok güzel bir takviye edici gıdadır.

Umkaimun Nasıl Kullanılır?

 • 11 yaş altı çocuklar için kullanımı uygun değildir.
 • 11 yaş üzeri kişilerde kullanımı uygun görülmüştür.
 • Gün içerisinde 2 veya 3 defa ılık suya katılıp içilir. Bir saşe içeriğini 100 ml ılık suya ekleyin çözülmesi için karıştırın ve beş dakika içine ılıkken içiniz.
 • Tok veya aç karnına içileceği belirtilmemiştir ama bu tür vitamin ve takviye edici gıdalar tok karna önerilir.

Uyarı ve Önlemler:

Takviye edici tüm gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Tavsiye edilen günlük toz şaşe porsiyonu aşmayın. Hastalıkların önlemesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaz. Hamilelik yada emzirme dönemi gibi durumlarda kullanmak isterseniz doktorunuza danışıp öyle kullanın.

Umkaimun Vitamin Fiyatı Ne Kadar?

Sadece eczanelerde Umkaimun vitamin ve takviye edici gıdanın 15 saşe olarak  satılan bu ürünün fiyatı 89.50 TL‘dir.

Umkaimun Yan Etkisi Varımdır?

Tarım Bakanlığı tarafından onaylı ürünlerde genel olarak yan etki belirtilmez. Bu ürününde firma tarafından yan etkileri belirtilmemiştir.

Umkaimun Tadı Güzel Mı?

İçeriğinde bulunan mandarin aroması (yanı genel olarak bildiğimiz mandalina aroması) olduğu için tat sorun olacağını sanmıyorum. İçeriğinde tatlandırıcı var, ek olarak şeker yada benzeri şeyler katmaya gerek yoktur.

Umkaimun Kullananlar Ve Yorumları

Abdi İbrahim’in genel olarak takviye edici ürünleri kullanmayı tercih ediyorum bu ürünlüde yeni aldım daha bir saşe kullandım bakalım nasıl bir etki görecem.

Sürekli reklamlarda karşıma çıkan bu ürünü alıp denemek istedim heleki şu zamanda kesinlikle bir takviye edici gıdaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum bence bağışıklık güçlendirmek için oldukça etkili bir gıda ayrıca tadıda çok güzel

Çocuklarım için almıştım okul döneminde sürekli bağışıklıkları güçsüz düşüp grip oluyorlardı bu toz saşeyi kullanamaya başladığımızdan beri grip nedir bilmiyoruz çok etkili bir karışım tavsiye ederim ayrıca kendım içinde kullanıyorum.

Eşim ve kendim için aldım çalıştığımız için sürekli koşturma içerisinde bulunuyoruz bu yüzden yorgun düşüyorduk bu takviye edici gıda sayesinde daha iyi hissediyoruz.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu