Dini Bilgiler

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Duası Yapanlar

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten minni duası nedir, yapanlar, nasıl yapılır? Kaç defa okunmalı 41 kere ve 313 kere Okuyanlar neler yaşadı ve yorumları hakkında bilgilendiriyoruz. Elgaytü Aleyke Mehabbeten minni’nin anlamı ve faziletine gelince, bu duanın sevdiğini kendine aşık etmede çok etkili olduğu söylenmektedir.

Bu dua Taha suresinin 39. ayetinin son kısmında geçmektedir. Ebced değeri 1227 olarak tespit edilmiştir. Arap alfabesine göre ayetin bahsedilen kısmının tüm harflerinin hesaplanan toplam değeri 1227’dir.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Anlamı

Taha Suresi 135 ayet olarak Mekke’de nazil olmuştur. İsminin birinci ayetinde “Tâ. “Ha” mukataa harflerinden türemiştir. Kur’an-ı Kerim’de 16. cüzünde yer almaktadır. Mekke döneminin ortalarında nazil olan bu surenin sayısız fazileti oldugu söylenmektedir.

Ve Elgaytu Aleyke Mehabbeten Minni Anlami
Ve Elgaytu Aleyke Mehabbeten Minni Anlami
  • Arapça okunuş: أَنِ اقْذِفِيهِ فِي التَّابُوتِ فَاقْذِفِيهِ فِي الْيَمِّ فَلْيُلْقِهِ الْيَمُّ بِالسَّاحِلِ يَأْخُذْهُ عَدُوٌّ لِّي وَعَدُوٌّ لَّهُ وَأَلْقَيْتُ عَلَيْكَ مَحَبَّةً مِّنِّي وَلِتُصْنَعَ عَلَى عَيْنِي ﴿٣٩
  • Türkçe okunuş: Enıkzifîhi fît tâbûti fakzifîhi fîl yemmi felyulkıhil yemmu bis sâhıli ye’huzhu aduvvun lî ve aduvvun lehu, ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.
  • Anlamı: Onu sandığa koymasını, sonra onu denize (Nil Nehri’ne) bırakmasını (vahyetmiştik). Böylece deniz, onu sahile atsın, Benim ve onun düşmanı, onu alsın. Ve gözümün önünde (korumam altında) yetiştirilmen için sana, kendimden muhabbet (sevgi) verdim.3. Bu duayı, kalpten inanarak okursan evrene pozitif enerji yollayacaksın ve duanın kabul olma olasılığını artıracaksın. Dualar bana göre aksiyonları tamamlar, eğer birinin seni sevip, bağlanmasını istiyorsan davranışlarınla, sözlerinle onun kalesini fethetmeye çalış ve sonrasında bunu dua ile destekle.
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu