Faydalı Bilgiler

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 2024

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar; Kredi kartlarının büyük avantajları var. Alışverişlerde özellikle de online alışverişlerde alışverişi uluslararası boyuta taşırlar. Sanal kartlar oluşturarak eğlence sektöründe de ödeme yapma -alma imkanı veren kredi kartları ile alış verişte para kısıtlaması ortadan kalkmaktadır. Kredi kartları ile e-ticaret alışverişlerini her zaman yapabiliyorsunuz. Ancak kredi kartlarının ödemelerinin zamanında bankalara yapılması gerekiyor. Dilerseniz diğer 24 Saat İçinde Aratan Dua yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Az Riskli Kredi Notuna Kredi
Az Riskli Kredi Notuna Kredi

Kredi kart borçlarını zamanında ödemediğinizde önce. Az riskli müşteri durumuna sonra da çok riskli müşteri durumuna düşersiniz. Bankalar kredi kartlarını az riskli olanlara vermektedir. Az riskli olanlara kredi veren bankalar var. Bu tür gruba giren müşteriler; bloke teminatlı kredi kartı alabiliyor.

Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankalar

Her müşterinin ödeme geçmişinin bulunduğu bir bilgi havuzundan bilgi alan tüm bankalar müşterilerinin kredi sicilini görmektedir. Az riskli olanlara kredi veren bankalar da bu kritere dikkat ediyorlar. Ancak kendilerini sağlama almak zorundalar bu yüzden de bloke teminatlı kredi kart alabiliyorlar.  Bazı bankalardan kredi notu az riskli olanların kredi kartı alması daha kolay iken bazı bankalar daha zor kart veriyor. Az riskli olanlara kredi veren bankalar Akbank, Finans Bank, Deniz Bank, Garanti Bankası, İş bankası ve TEB bank olarak sıralanabilir. Bu bankalardan kredi veya kredi kartı almak daha kolay. Günümüzde Kuveyt Türk bankasından az riskli olanlar kredi alabiliyor. Az riskli olanların kredi notları 1 ile 699 arasında değerlendiriliyor. Kişinin puanı 700’den büyükse kredi kartı almasının önünde bir engel bulunmuyor.

AkbankFinans Bank
Deniz BankGaranti Bankası
TEB bankİş Bankası
Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankalar

Az Riskli Olanlara Kredi Veren Bankaların Şartları

Hesabınızda 1.000 liraya bloke koyarak bankadan bin lira limitli kredi kartı alabiliyorsunuz. Kredi puanınız az riskli ise bu yolla kredi alabiliyorsunuz. Kredi notu oluşmayanlar da kredi ve kredi kartı alamazlar.

Bazı bankalar 2024 yılında kredi notu az riskli olanlara kefil getirmek koşulu ile kredi veriyor. Fibabanka bu bankalardan biridir. 700 puan ile 1099 puan arasında kredi notu olanlar, orta riskli kabul ediliyor. 1500-1700 puan aralığında olan müşteriler kolaylıkla kredi alabiliyor. Az riskli olan müşteriler de kredi puanlarını yükseltmek için, düşük limitli kredi kartı alıp ödemelerini birkaç ay düzenli yapmalı ve otomatik ödeme talimatı vererek borcuna sadık müşteri profilini ortaya koymalıdır.

Sicilin Temizlenmesi İçin 5 yıl Beklemek Gerekiyor

Kredi kart ödemelerini 3 ay yapmayanlar; sicilin bozulması tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Sicillerin yenilenme süresi ise 5 yıldır. Bu şekilde kredi kart borçlarını 3 ay boyunca vermeyenler; sicili bozulacağı için kredi başvurusu yaptıklarında onay alamıyorlar.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu