Sağlık

Boy Uzatan İlaçlar Listesi ve Eczane Fiyatı 2023

Doktorların önerdiği boy Uzatma ilaçları

Boy Uzatan İlaçlar Listesi, Eczanede boy uzatma ilacı; gibi merak edilen sorular hakkında daha fazla araştırma yaparak bilgi vereceğiz. Bu yazımızda Doktorların önerdiği boy Uzatma ilaçları, En iyi boy Uzatma ilacı hakkında detaylı bilgi aktaracağız. 

Piyasada boy uzatmak için ameliyat ve hapşurup -iğne yöntemleri var. Boy uzatmak için kullanılabilecek boy uzatma iğnesi pahalı olmasına karşın etkili. Ancak bu iğne eczanelerde 350 dolar fiyata satılıyor ve 10 yıl boyunca ayda 3 kez bu hormonu enjekte etmek gerekiyor. Ayda 1.050 dolar maliyeti olan bu iğnenin yıllık masrafı 12.600 dolardır. 10 yılda boy uzatma iğnesini vuracak kimsenin 126 bin dolar ödemesi gerekiyor. Bazı kaynaklar da ameliyatla boy uzatma dışında bir çözüm olmadığını savunmaktadır.

İnternette boy uzatan şuruplar da sık aranıyor. Örneğin Argivit isimli şurup içerdiği mineral ve vitaminlerle boyun uzamasına yardımcı oluyor. 150 ml Argivit şurup 122 liraya satılıyor.

Boy Uzatan İlaçlar Listesi

  • Sermolin Asetat (büyüme hormonu eksikliğini tedavi eder)
  • Macimorelin (Büyüme hormonunu salgılatan reseptör agonisti)
  • Somatrem (büyüme hormon analoğu)
  • Somatropin (turner sendromu için reçete edilen büyüme hormonu tetikleyen ilaç)

Kaynak [1]

Doktorların Önerdiği Boy Uzatma İlaçları

Doktorlar boy uzatmak için ameliyat önerilmektedir.. Boy uzatmak için kullanılan ameliyat yöntemleri kapsamında femur uzatma ve tibia uzatma yöntemleri öneriliyor. Bu iki yöntemden birinin kullanılması ile 5-6 cm boy uzatmak mümkün.

Boy Uzatma Yöntemleri

Boyunuzu nasıl uzatacağınızı bilmek istiyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç farklı yöntem var.. Bazı yöntemler doğaldır, bazıları ise ilaç desteği almayı içerir. Hangi yöntem sizin için en iyisi olacak? Bu yaşam tarzınıza ve tercihlerinize bağlı olacaktır. Genetik, beslenme, hormonlar ve çevre boy uzama sürecini etkiler. Düzenli egzersiz yaparak boy uzatma sürecini daha hızlı hale getirebilirsiniz. Mesela ergenlik çağında bol bol basketbol oynayarak boyun uzaması doğal ve uzun bir süreç olacağı gibi sağlıklı bir süreç olacaktır.

Boy uzatan Egzersizler ve Beslenme

Yüzme vücudu germek için iyi bir seçenektir. Özellikle gençler için önerilmektedir. Uzun atlama, boyu uzatmak için etkili olabilecek başka bir egzersizdir. Yoga gibi egzersizler vücudunuzun esnekliğini artırmaya yardımcı olur. Bu egzersizler ayrıca alt bacaklardaki iltihabı iyileştirir.

En iyi boy Uzatma ilaci
En iyi boy Uzatma ilaci

18 yaşından sonra boy uzatmak mümkün. Doğru beslenme doğru egzersizler, düzenli mineral vitamin takviyesi boyun uzamasına yardım eder. Egzersiz, sağlıklı büyümenin desteklenmesinde önemli bir rol oynar. Vücudunuzu uyarır ve sindirime yardımcı olur. Boyunuzu uzatmak istiyorsanız, egzersize ve doğru beslenmeye başlayın. Boy uzamasına katkıda bulunan çeşitli faktörler vardır. Genetik, beslenme ve çevresel faktörler önemli roller oynamaktadır.

Dikkate alınması gereken ilk şeylerden biri, yemeniz gereken besinlerdir. Büyüme çağında. Dengeli bir diyet proteinler, karbonhidratlar ve yağlardan oluşmalıdır. Protein kemik sağlığı için gereklidir. Sağlıklı miktarda kalsiyum tüketmek de önemlidir. Dengeli bir diyete sahip olmak, boyunuzu iyileştirmek için mümkün olan en iyi şansı verecektir.

Diğer iyi fikirler arasında vücudu germe egzersizleri sayılabilir. Kaslarınızı ve kemiklerinizi germek duruşunuzu iyileştirebilir ve daha uzun görünmenize yardımcı olabilir. Aynı şey düzenli uyku için de geçerlidir. Uyku, genel gelişim ve büyümede önemli bir rol oynar. Gerekli uyku miktarı değişmekle birlikte, gençlerin gece yaklaşık 9-11 saat uyumaya ihtiyacı vardır.

Kaynak

[1]: https://www.medindia.net/drugs/medical-condition/grow-as-tall-as-you-want.htm

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu