Sağlık

Antepsin Şurup Ne İşe Yarar? Antepsin Fiyatı 2024

Antepsin Şurup Kullanıcı Yorumları

Antepsin Şurup Ne İşe Yarar?, Antepsin Fiyatı 2024;  Şimdi sizlere merak edilen bu sorular hakkında detaylı bilgi verelim. Antepsin şurup; genel olarak midede meydana gelen rahatsızlıkları gidermek için kullanılır. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır.

Antepsin Şurup Fiyat Nedir? Bu Şurup sadece eczanelerde satışı yapılmaktadır.  O zaman Antepsin Şurup hakkında ve Antepsin Fiyatı Ne Kadar?  hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Antepsin Şurup Nedir?

antepsinhakkinda
antepsinhakkinda

Genelde bu şurup strese bağlı olarak mide ülseri, mide kanaması tedavisi ve ağız içi yaraların tedavisi için kullanılır. Antepsin Şurubun ana etken maddesi Sukralfat’tır. Ayrica Yemek borusu mide ve on iki parmak bağırsağındaki ülserlerin iyileşmesi yani tedavisi için kullanılmaktadır.

Antepsin Şurup Fiyatı 2024

Mide rahatsızlığı olan kişilerin sık kullandığı bir ilaçtır. Antepsin şurup fiyatı ise 178.39 TL ’dir.  Sadece eczanelerde satılmaktadır.

Antepsin Şurup Ne İşe Yarar?

Antepsin şurup hakkında Konusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Genel olarak gastrit  rahatsızlığı, duodenum ülseri, reflü ve mide ülseri gibi rahatsızlıklarda tedavi etmek için kullanılır. Özellikle midede ülser bulunuyor ise ve bu iltihaplı ise; kanama meydana gelmemesi ve kanamayı durdurmak için tercih edilir.

Antepsin Şurup Çocuklarda Kullanılır Mı?

Mide rahatsızlıklarını tedavi etmek ve önlemek için doktor kontrolü ile Antepsin şurup kullanılabilir. Peki, Antepsin şurup çocuklarda kullanılır mı?  Bu şurup 14 yaşın üzerinde olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. Çocuklarda kullanımı doğru değildir.

Antepsin Nasıl Kullanılır?

Antepsin şurup oral olarak kullanılan bir ilaç çeşididir. Kullanımında asla intravenöz tercih edilmemelidir. Midede meydana gelen kronik gastrit mide ülseri ve duodenal ülser hastalıkları için kullanılır. Peki, Antepsin şurup nasıl kullanılır? İzin verirseniz hemen bu konudan bahsetmek istiyoruz.

antepsin
antepsin
  • Yetişkinler gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere birer dost kullanmalıdır.
  • Bir yetişkinin gün içerisinde tüketeceği en yüksek doz 8 gramdır. Fakat genellikle hekimler tarafından 2.doz sabah 2.doz akşam olarak tüketilmesi önerilir.
  • Genellikle 4-8 hafta arasında tüketimi yapılır. Bu süreci sonrasında rahatsızlıklar kaybolmaya başlar.

Antepsin Şurubun Yan Etkileri Nedir?

Antepsin şurup biliyorsunuz ki mide rahatsızlıkları için kullanılıyor.  Peki, Antepsin şurubun yan etkileri var mıdır? Doktor kontrolü kapsamında kullanılır ve dozu açılmaz ise büyük olasılıkla yan etkileri meydana gelmez.

Fakat bu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Fazla kullanıldığında ve kontrol dışı kullanımında bağışıklık sisteminde bozukluklar oluşabilir. Bağ dokusunda bozulmalar ve aynı zamanda zehirlenme gibi problemler meydana gelir.

Antepsin Şurubun Olası Yan Etkileri

Aşağıda belirtilen yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız ger hemen uzman bir doktora yada acil bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir.

  • Karın ağrısı,
  • Nefes almada güçlük, Kurdeşen,
  • Yüzde , Dudaklarda , Dilde ve Boğazda Şişlik,

Antepsin Şurup Fiyat 2024

Mide ilacı olarak kullanılan bu ilacın satış 2024 yılı satış fiyatı  178.39 TL dir. Belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir. Lütfen bunu göz önüne alarak Primolut satın alma işlemini gerçekleştiriniz.

Antepsin Şurup Kullanıcı Yorumları

Ben genelde bu ilacı Yemek ten 2 saat önce veya sonra kullanılır aç karnına.

Yemekten sonraları günde 3 kere içiyorum bu ilacı ve tadı ekstrem kötü. İnsanı ilaçtan soğutan bu şeyin keyfini beğenenler de oluyormuş hayret çok muazzam.

Her sabah aç karnına bu ilacı alıyorum ve bayağı işe yarıyor. Midemi rahatlatıyor. Sabah er gelen bulantı ve mide yanmasını ortadan kaldırıyor diyebilirim. Bende bu yolla rahatlıkla istediğim poğaçayı mide koruyucu olmadan yiyebiliyorum.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu