Sağlık

Antepsin Şurup Nedir? Antepsin Fiyatı 2022

Antepsin şurup nedir? Ne işe yarar? Fiyatı nedir ve nasıl kullanılır?

Antepsin Şurup Nedir? Antepsin Fiyatı 2022;  Şimdi sizlere merak edilen bu sorular hakkında detaylı bilgi verelim. Antepsin şurup; genel olarak midede meydana gelen rahatsızlıkları gidermek için kullanılır. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır.

Antepsin Şurup Fiyat Nedir? Bu Şurup sadece eczanelerde satışı yapılmaktadır.  O zaman Antepsin Şurup hakkında ve Antepsin Fiyatı Ne Kadar?  hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Antepsin Şurup Nedir?

antepsinhakkinda
antepsinhakkinda

Genelde bu şurup strese bağlı olarak mide ülseri, mide kanaması tedavisi ve ağız içi yaraların tedavisi için kullanılır. Antepsin Şurubun ana etken maddesi Sukralfat’tır. Ayrica Yemek borusu mide ve on iki parmak bağırsağındaki ülserlerin iyileşmesi yani tedavisi için kullanılmaktadır.

Antepsin Şurup Fiyatı

Mide rahatsızlığı olan kişilerin sık kullandığı bir ilaçtır. Antepsin şurup fiyatı ise 28.75 TL’dir.  Sadece eczanelerde satılmaktadır.

Antepsin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Antepsin şurup hakkında Konusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Genel olarak gastrit  rahatsızlığı, duodenum ülseri, reflü ve mide ülseri gibi rahatsızlıklarda tedavi etmek için kullanılır. Özellikle midede ülser bulunuyor ise ve bu iltihaplı ise; kanama meydana gelmemesi ve kanamayı durdurmak için tercih edilir.

Antepsin Şurup Çocuklarda Kullanılır Mı?

Mide rahatsızlıklarını tedavi etmek ve önlemek için doktor kontrolü ile Antepsin şurup kullanılabilir. Peki, Antepsin şurup çocuklarda kullanılır mı?  Bu şurup 14 yaşın üzerinde olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. Çocuklarda kullanımı doğru değildir.

Antepsin Nasıl Kullanılır?

Antepsin şurup oral olarak kullanılan bir ilaç çeşididir. Kullanımında asla intravenöz tercih edilmemelidir. Midede meydana gelen kronik gastrit mide ülseri ve duodenal ülser hastalıkları için kullanılır. Peki, Antepsin şurup nasıl kullanılır? İzin verirseniz hemen bu konudan bahsetmek istiyoruz.

antepsin
antepsin
  • Yetişkinler gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere birer dost kullanmalıdır.
  • Bir yetişkinin gün içerisinde tüketeceği en yüksek doz 8 gramdır. Fakat genellikle hekimler tarafından 2.doz sabah 2.doz akşam olarak tüketilmesi önerilir.
  • Genellikle 4-8 hafta arasında tüketimi yapılır. Bu süreci sonrasında rahatsızlıklar kaybolmaya başlar.

Antepsin Şurubun Yan Etkileri Nedir?

Antepsin şurup biliyorsunuz ki mide rahatsızlıkları için kullanılıyor.  Peki, Antepsin şurubun yan etkileri var mıdır? Doktor kontrolü kapsamında kullanılır ve dozu açılmaz ise büyük olasılıkla yan etkileri meydana gelmez.

Fakat bu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Fazla kullanıldığında ve kontrol dışı kullanımında bağışıklık sisteminde bozukluklar oluşabilir. Bağ dokusunda bozulmalar ve aynı zamanda zehirlenme gibi problemler meydana gelir.

Antepsin Şurubun Olası Yan Etkileri

Aşağıda belirtilen yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız ger hemen uzman bir doktora yada acil bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir.

  • Karın ağrısı,
  • Nefes almada güçlük, Kurdeşen,
  • Yüzde , Dudaklarda , Dilde ve Boğazda Şişlik,

Antepsin Şurup Fiyat Ne Kadar?

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından satışa sunulan ve normal reçeteli olarak satılan Antepsin Şurup fiyat 28 lira 75 kuruştur. Fakat bu ilacın fiyatında zamanla farklılık olmaktadir.

Antepsin Aç Mı Tok Mu Kullanılır?

Bu ilacın kullanımı hastalığın seyrine göre değişmektedir. Yani her kişide bu ilacın kullanımı ayni değildir.  Bu ilaç hem aç olarak hemde tok olarak kullanilmaktadir. Bu ilacın Aç Mı Tok Mu kullanım bilgisinin en iyi kararını Doktorunuz verecektir.

Antepsin Şurup Kilo Aldırır Mı?

Bu ilacın yan etkilerinde kilo alma ilgili bir bilgi verilmemiştir.

Antepsin Şurup Fiyat 2022

Mide ilacı olarak kullanılan bu ilacın satış fiyatı  28.75 TL dir.

Antepsin Şurup Kullananlar Yorumları

Ben genelde bu ilacı Yemek ten 2 saat önce veya sonra kullanılır aç karnına.

Yemekten sonraları günde 3 kere içiyorum bu ilacı ve tadı ekstrem kötü. İnsanı ilaçtan soğutan bu şeyin keyfini beğenenler de oluyormuş hayret çok muazzam.

Her sabah aç karnına bu ilacı alıyorum ve bayağı işe yarıyor. Midemi rahatlatıyor. Sabah er gelen bulantı ve mide yanmasını ortadan kaldırıyor diyebilirim. Bende bu yolla rahatlıkla istediğim poğaçayı mide koruyucu olmadan yiyebiliyorum.

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu