Gündem

Yeni Dizi Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor? (Bölüm Başi)

Ülkemizde en çok izlenen ve reyting rekorları kıran dizilerin başrol ve ya diğer oyuncuların Dizi Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor?

Ülkemizde en çok izlenen ve reyting rekorları kıran dizilerin başrol ve ya diğer oyuncuların Yeni Dizi Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor? sorusunun cevabini yazımızın devamında bulabilirsiniz. 2021 yılında Baş rol ve yardımcı rolde olan oyuncuların dizilerden Yeni Dizi Oyuncularının bölüm başı aldıkları ücretlerini alt kısımda belirttik.

Dizi Oyunculari Ne Kadar Kazaniyo
Dizi Oyunculari Ne Kadar Kazaniyo

Kimi dizi oyuncuları dizilerde canlandırdıkları rollerin yani sıra özel hayatlarındaki lüx yaşantıları ve harcamaları ile gündemde olsa dahi, kimileri özel hayatlarını gizli tutup mütevazi bir yaşam hayat yaşıyor

Yeni Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor? 2021-2022

Türk dizilerinin tanıtım gelirleri de tahmin edilen gibi oldukça yüksek gözüküyor. Türk dizilerinde bulunan pek çok oyuncu tüm Avrupa ülkelerinde tanınıyor. Ülkemizde dizilerde oynayan ve aldığı maaşı en çok merak edilen ünlüler arasında; Oktay Kaynarca, Burak Özçivit, Bergüzar Korel, Kenan İmirzalıoğlu, Aras Bulut İynemli, Kıvanç Tatlıtuğ, Engin Akyürek, Ebru Şahin, İrem Helvacıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Neslihan Atagül gibi oyuncular yer almaktadır.

Dizi Oyuncuları Bölüm Maaşları 2021- 2022 Ne Kadar?

Ülkemizde en çok izlenen kanalları arasında bulunan Show TV(1), Star Tv,Tv8, ATV ve Kanal D gibi dizi kanallarında bulunan bir çok ünlü başrol oyuncusu bölüm başı tahmini 70 ila 90 bin Türk lirası arası kazanmaktadır.

Bu belirtilen dizi gelirleri izlenme oranı ve kanalın tanıtım gelirlerine göre belli başlı farklılıklar göstermektedir. Özellikle yukarıda belirtilen kanallarda reyting oranları yüksek olan dizilerin başrol oyuncuları bölüm başı 100 bine yakın bölüm Başi para kazanmaktadır.

Yeni  Dizi Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor?

Dizi yönetmen ücretleri çoğunlukla dizi başrol oyuncu kazancına göre belirlenir. Dizinin başrol oyuncusunun bölüm başı ücreti kadar ya da %10 daha çok almaktadır. Dizi Oyuncusu maaşları aslında bölüm başı ücretler üzerinden belirlenmektedir.

Dizide yer alan oyuncu bölüm başi ücreti, oyuncunun popülerliği, uygun rol sayısına göre belirlenmektedir.

  • Dizideki Başrol oyuncusu; yaklaşık olarak ”30.000-100.000” bin TL arasında değişmektedir.
  • Yan rollerdeki oyuncular; Tahmini olarak ” 5.000-10.000” bin TL arasında değişmektedir.
  • Basit oyuncu;  yaklaşık 1.000 – 5.000 bin TL değişmektedir.
  • Bölüm oyuncusu; Tahmini olarak 500-1.000 TL arası arasında değişmektedir.
  • Yardımcı oyuncu; Tahmini olarak100-200 TL arasında değişmektedir.
  • Figüran Tahmini olarak 50-100 TL arasında değişmektedir.
4.7/5 - (38 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu