Sağlık

En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem – İsimleri

İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem İnsan cildinde milyonlarca gözenek vardır ve bu gözenekler gün boyunca yağ, kir ve tozla tıkanabilir. Bu durum sonucunda cilt yüzeyinde iltihap ve sivilceler ortaya çıkar. Bir an önce geçmesini istiyoruz ve bunun için elimizden gelen her şeyi yaparız. Cildimizde oluşan yaralarda enfeksiyon oluşumunu engellemek ve bakterilerin çoğalmasını engellemek için en etkili antiinflamatuar antibiyotikli krem ​​kullanılmalıdır.

İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem

Backtroban antibiyotik Krem en iyi antiinflamatuar krem ​​olarak sıklıkla tavsiye edilmektedir. Bunların dışında doktorların sıklıkla antibiyotik krem ​​içerisinde reçete ettiği ilaçlar arasında Furacin, Fucidin ve Terramycin yer almaktadır.

En Etkili Iltihap Kurutucu Antibiyotik Krem
En Etkili Iltihap Kurutucu Antibiyotik Krem

Bu ilaçlar etkilerini kullanımdan kısa bir süre sonra gösterirler. Ancak antibiyotikli kremler dışındaki kremler iltihaplı yaralarda işe yaramayacaktır. Ayrıca bir diğer iltihap kurutucu krem için bu göz atabilirsiniz. Terramycin krem içeriği için ulaşabilir, içeriği okuyabilirsiniz.

Backtroban Antibiyotik Krem

Ciltte bakteri üremesini engelleyen antibiyotikli kremdir. Dikişli yara, çıban, iltihaplı sivilce (sivilce), kıl kökü iltihabı, çatlak veya sıyrık ve apse gibi yaraların iyileşmesinde, yaralanma ve yaralanmalardan kaynaklanan yara enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Bu kremin bir diğer özelliği dikişli yaralarda kullanılabilmesidir. Dikişli yaralarınızın enfeksiyon kapmasını önleyerek iyileşme sürecini ikiye katlamayı amaçlayan bir antibiyotik krem ​​çeşididir. Eczane dışında satışı yoktur. Reçete ettirdiğiniz takdirde devlet tarafından ödenmektedir. Pek çok faydası bulunan bu kremin doktorun önermediği yaralara uygulanması yanlış tedavi ile sonuçlanabilmektedir. Bu açıdan kesinlikle doktorunuza danışarak kullanmalısınız.

Fucidin Krem Antibiyotik Mı?

Fusidik asit; Fucudium cuccineum kültüründen elde edilen bir antibiyotiktir ve birçok gram-pozitif organizma üzerinde güçlü bir anti bakteriyel etkisine sahiptir.

Fucidin Krem İltihap Kurutur Mu?

Aktif bileşenlerden biri (fusidik asit) bakteriyel enfeksiyonları önler ve diğer aktif bileşen (hidrokortizon asetat) iltihaplanma ve kaşıntıyı azaltır.

Antibiyotikli Kremler Hangileri?

Reçete edilebilecek çeşitli cilt kremleri vardır. Ancak antibiyotik içermeyen kremler ağrılı veya iltihaplı yaralarda işe yaramıyor. Bu nedenle birçok kişi krem ​​kullanıyorsa antibiyotikli kremler nelerdir? Antibiyotik içeren kremler şu şekildedir;

  • Mupiderm Pomad
  • Dextrocin Krem
  • Acnedur Merhem
  • Teramisin
  • Heksa Deri Merhemi
  • Polimisin Deri Merhemi
  • Bactroban Krem
  • Fucicort Krem

Bu kremler genellikle doktorlar tarafından iltihaplı sivilce veya cilt problemleri için reçete edilmektedir.. Bunlar çok etkili kremler olduğu için doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Aynı zamanda aşırı kullanımı kişilerin cilt yüzeyinde bazı yan etkilere neden olmaktadır. Bu yan etkilerden en yaygın olanı alerjik reaksiyonlardır.

Yara için antibiyotikli krem ​​kullanırken açık yaralara denk gelmemesine dikkat edilmelidir. İlaçlar doğrudan açık bir yaraya uygulanmamalıdır. Besleyici ve yenileyici bir etki elde etmek için yara çevresine sürülmeli, açık yaralara dikiş atılması gerekiyorsa yara dezenfekte edildikten sonra krem ​​sürülmelidir.

Furacin Krem Antibiyotik Mi?

Antiseptik bir merhem, antibiyotik değil. Antibiyotik direncinin muhtemel olduğu enfeksiyonlarda kullanım için belirtilmesine rağmen her yerde kullanılmaktadır. Tüm antiseptikler gibi yara iyileşmesini geciktirir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu