Faydalı Bilgiler

Rez Ne Demek ( Tiktok, İnstagram, Sosyal Medya)

Gönderilerin Altına Rez Yazınca Ne Olur?

Rez Ne Demek ( Tiktok, İnstagram, Sosyal Medya) ; Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Faydalı Bilgiler kategorisinde Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme yazımızı paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Facebook ve İnstagram Rez Demek Ne Demek?, Rez ne Demek cinsel, Rez yapmak Ne Demek, Rez Ne Demek argo ; bundan bahsedeceğiz.

Rez Ne Demek ( Tiktok, İnstagram, Sosyal Medya) ; Rez kelimesini özellikle son zamanlarda daha fazla duyuyor olabilirsiniz.  Birçok gönderinin altına insanlar Rez yazabiliyor. Peki, nedir bu Rez? Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızdan ayrılmayınız. Yazımızın devamını okuyarak konuya hâkim olabilirsiniz.

Genelde İnstagram ve Facebookta kullanılan Rez kelimesi; rezervasyon yaptırma anlamı taşımaktadır. Yani bir kişi takipte kalmak istediği gönderinin veya yorumun altına Rez yazdığında; o gönderiye her yorum geldiğinde bu kişiye bildiriliyor.

Rez Demek Ne Demek
Rez Demek Ne Demek

Rez Ne Demek ( Tiktok, İnstagram, Sosyal Medya)

İnsanlar gönderinin altında rez kelimesini gördüklerinde merak ediyorlar.  Özellikle son dönemlerde bu konu ile alakalı araştırma yapan pek çok kişi vardır sosyal medyada kullanılan bu terimin anlamı rezervasyon yaptırmaktır. Bir gönderiden haberdar olmak istiyorsanız ve yorum yapanları görmek istiyorsanız gönderinin altına rez yazmanız yeterli olacaktır. Rez yazdığınızda sizlere yapılan yorumlar teker teker bildirilecektir.

Rez Alın Ne Demek?

Gönderilerin veya videolarının altına rez yazarak birçok avantaja sahip olabilirsiniz. İzin verirseniz sizlere rez almanın avantajlarından bahsedelim. İşte birçok gönderide gördüğünüz rez almanın avantajları şu şekildedir;

  • Rez aldığınızda bu paylaşımı bir daha kaybetmezsiniz.
  • Siz rez yazdıktan sonra gönderiye her yorum yapıldığında siz bilgilendirilirsiniz.
  • Bu gönderinin veya videonun altına yapılan yorumları görebilir ve okuyabilirsiniz.

Rez Nerede Kullanılır?

Rez nerede kullanılır? Bu konu ile alakalı bilgiye hâkim olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Genel olarak bu terim İnstagram da kullanılır. Videoların veya gönderilerin altına yazılabilir. Peki, gönderiye yorum yapıldığında bildirim gelir mi? eğer siz rez aldıysanız yani bir gönderinin altına rez yazdıysanız bundan sonraki yorumlardan haberdar olursunuz.

Gönderilerin Altına Rez Yazınca Ne Olur?

Sizde İnstagram veya facebook gibi yerlerde insanların gönderinin altına rez yazdığını görmüşsünüzdür. Peki, nedir bu rez? Özellikle son dönemlerde kullanılan rez; referans demektir. Yani bir gönderiye yorum yaptığınız zaman artık o gönderiden sizde bilgiler alabilirsiniz. Kim o gönderinin altına yorum yaparsa sizlere bildirim gelir. Bu nedenle sosyal medyada bildirim almak istiyorsanız gönderin altına rez yazmanız yeterlidir.

Rez Alın, #Rez Almak Ne Demek?

Genellikle sosyal medyanın dili olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni bir şeyde, kullanıcılar “Bu yer dolmadan rez alın” yazabilir. Ayrıca herhangi bir sosyal medya ortamında yorum paylaştıktan sonra geri gelip tekrar izlemek için kullanılmaktadır.

 

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu