Otomotiv

LPG Ruhsata İşletme Ücreti Ne Kadar? 2022

LPG Ruhsata İşletme Ücreti Nedir?, LPG Ruhsata İşletme Aşamaları 2021,LPG Geç İşletme Cezası Nedir?, LPG yi Ruhsata İşletmek İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? gibi merak edilen sorulan cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

LPG ruhsata işletme ücreti ne kadar 2022; konusu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın devamında sizlere bu konudan bahsedeceğiz. O zaman yazımızın devamını okumaya ne dersiniz

Peki; LPG Ruhsata İşletme Ücreti Nedir?, Ruhsata İşletme Aşamaları 2021,LPG Geç İşletme Cezası Nedir?, LPG yi Ruhsata İşletmek İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? gibi merak edilen sorulan cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

LPG Ruhsata İşletme Ücreti Ne Kadar?

Günümüzde hem benzin hem de LPG fiyatlarında artış devam ediyor. Ancak benzin ile kıyaslayacak olur isek LPG daha ucuz olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Her sene LPG işletme ücreti farklı oluyor. Bu ücret ise her zaman devlet tarafından belirleniyor. 2021 senesi için LPG ücreti 400 TL’dir.

LPG Ruhsata İşletme Aşamaları 2022

2022 senesi için LPG ruhsata işletme aşamaları 4 seviyede uygulanıyor. Bu seviyeleri doğru bir şekilde takip etmeniz basit bir şekilde LPG işletmenize yardımcı olacaktır. İlk olarak satın almış olduğunuz LPG’nin gerekli olan bütün belgelerini ve aynı zamanda faturalarını almanız gerekir.

LPG Ruhsata Isletme Ucreti
LPG Ruhsata Isletme Ucreti

Bunun ardından ise aracınızı muayeneye götürmeniz ve muayeneden geçmesine sağlamanız şarttır. Daha sonra ise il emniyet Müdürlüğü’ne giderek trafik tescil bölümünden ruhsatınızı işletebilirsiniz.

LPG Geç İşletme Cezası

Eğer aracınızda herhangi bir değişiklik meydana gelir ise bunu en geç bir ay içerisinde ruhsata işletmeniz gerekir. Eğer bu süreç içerisinde yapmış olduğunuz değişimi ruhsata işletmez iseniz belirli bir miktar ceza ödemeniz gerekiyor.

Günümüzde LPG geç işletme cezası 95 TL’dir. Fakat bu cezayı hemen öderseniz bu oran 71 TL’ye düşmektedir. Eğer bu ceza hemen ödenmezse ve zamanı aşarsa daha yüksek miktarda ücret ödemeniz gerekecektir.

LPG yi Ruhsata İşletmek İçin Gerekli Olan Belgeler

Lpg yi ruhsata işletmek için gerekli olan belgeler mevcuttur. Peki, bu belgeler nelerdir. İzin verirseniz şimdi sizlere merak edilen bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz. İşte gerekli olan belgeler şu şekildedir.

 • Araç muayene raporu
 • Kendinizin yazmış olduğu dilekçe
 • Aracın sigortasının fotokopisi
 • Mühendis yeterlilik belgesi
 • Mühendis tescil belgesi
 • Tip onay belgesi
 • Tadilat belgesi
 • LPG tespit raporunun kopyası
 • LPG aldığınıza dair faturanın kopyası
 • Trafik tescil belgesi
 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı
Puan Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu