Otomotiv

Tsı Motor LPG Uyumlumu? TSİ Motora LPG Takılır Mı?

Tsı Motorun ne olduğu, Jetta 1.4 TSI LPG Uyumu, TSİ motora LPG taktıranlar yorumlari

Bu yazımızda Tsı Motor LPG Uyumlumu? TSİ Motora LPG Takılır Mı? Tsı Motorun ne olduğu, Jetta 1.4 TSI LPG Uyumu, TSİ motora LPG taktıranlar yorumlari, fsi ve TSİ motora LPG takılır mı? gibi en çok merak edilen soruları ele alacağız.

Volkswagen(1), Seat, Audi, Skoda grubunun; turbo beslemeli motoru TSI  (Turbo Supercharger Injection) Dünyada ve Türkiye’de en tutulan motorlardan olmuştur . Düşük hacim ile yüksek güç üretimi ve atmosferik motorlara göre daha az benzin yakması. Ülkemizde En çok tercih sebeplerinden biri olmuştur.

Tsı Motor LPG Uyumlumu? TSİ Motora LPG Takılır Mı?; soruları ile ilgili ayrıntılı bilgi .TSİ motora ile ilgili kullanıcı yorumlarını sizin için bu yazımızda yer almaktadır.

TSI  motorları yüksek basınç ve direkt püskürtme ile çalışmaktadır .Bu tip motorlar satışa çıktığında TSİ Motora LPG Takılır Mı? Sorusu üstüne ilk zamanlar LPG mühendisleri araştırmalar yapmışlardır .Fakat bu motor için bir ara kit bulunmadığından dolayı bu motoru kullanan kişiler .TSI motorlu araçlara LPG yakacak sistemi taktıramadı.

TSI Motora LPG Takılır Mı?

LPG ‘li yakıt sistemleri; Ülkemizde yüksek olan benzin fiyatları neticesinde meydana çıkmış bir üründür. Araçlardaki teknolojik yapılarında gelişmesi neticesinde .Bu sistemler fazlasıyla ilerleme göstermiş ve LPG kullanımı her gecen yıllarda dahada artmıştır.

TSI Motora LPG Takılır Mı?; Ülkemizde teknolojinin gelişmesiyle. TSİ motor gelişti fakat LPG sistemleri de gelişti. Son 4 senedir LPG markaları oldukça kuvvetli teknolojiler geliştirerek %100 olmasa dahi problemsiz şekilde .TSİ motor LPG uyumu konusu ile ilgili Kit üretmeyi başardı.

Tsi Motor LPG Uyumlumu
Tsi Motor LPG Uyumlumu

Bu kitler başka atmosferik motorlu araçlarda kullanılan kitlerden farklıydı. Bu sebepten dolayı Tsı motora uyumlu satılan bu kitler normal .1.6 düz motora göre LPG sistemi daha yüksek bir fiyata sahip .Tsı Motora uyumlu LPG sistemi fiyatı; Ortalama olarak 5000 TL ve 10000 TL arasında farklılık göstermektedir.

TSİ Motora LPG Taktıranların Yorumlari

TSI motorlu araçları olan kişilerin .LPG sistemi taktırılan araçlarda performansın düştüğünü belirtmektedir. Tabi ki alınan randımanlar markadan markaya farklılık gösterdiği belirtilmektedir.

Kitlerin büyük bir çoğunluğu motora püskürtülen gazı likit bir duruma çevirerek kullanmaktadır. Bazı kullanıcılar ise performanstan kayıp olmadığını. Ama ekonomik olarak ta bir tasarruf sağlayamadığını belirtmiştir.

FSI Motora LPG Takılır Mı?

Yakıt sistemi normal benzinli araçlara göre daha değişik olan. Fsı motorlara LPG takılır .Fakat fsi motor LPG ile uyumu çok iyi değildir .Rölanti ve üst devirlerde sadece benzin ile çalışan Fsi motorlar harici yakıt ile çalışmadığı için LPG ile sağlayacağı tasarruf diğer motorlara göre daha azdır.

Jetta 1.4 TSI LPG Uyumu

Jetta 1.4 TSI LPG
Jetta 1.4 TSI LPG

Volkswagen grubunun Jetta 1.4 TSİ modelinde kullanılan bu motor için uyumlu LPG yakacak sistemler bulunmaktadır. Birçok kullanıcı kullanmayı tercih etmese de, aracına LPG taktıran Jetta sahipleri problem yaşamadıklarını ama çok ekstrem bir ekonomik olarak yakıt tasarruf sağlamadığını belirtmektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu