Faydalı Bilgiler

o7 Ne Demek? – O7 Esprisi Ne Nedir?

o7 Asker Ne Demek

Sosyal Medya o7 Ne Demek? – O7 Asker Ne Demek? Twitch, Instagram, Tiktok ve Facebook başta olmak üzere Sosyal medya kullanıcıları o7’nin ne anlama geldiğini merak etmektedir. Bu işaret çok sosyal medya platformlarında yapılan yorumlarda karşımıza çıkan bu kelimenin anlamını bazı kişiler bilmemektedir. O7 Ne Demek Sosyal Medya? Asker selamı anlamına gelse de sosyal medyada kullanılan saygı ifadesidir. O terimi “kafa” anlamına gelirken, 7 rakamının üst yatay kısmı eli, eğik kısmı ise askeri selamlarken kolun açısını ifade edilmektedir.

o7 Ne Demek? hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan; o7 ne Demek Twitch, Noh 3 o7 ne demek hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

o7 Ne Demek?

Sosyal medya kullanımının her geçen gün çoğalmasıyla birlikte hayatımıza yeni terimler ve işaretler girmeye başladı. Bu işaretlerden biri de “o7” karakteridir. Özellikle Twitch’te kullanılan o7 karakteri saygı göstermek için kullanılıyor. Şekli yan çevirirseniz, “o” harfinin baş olduğunu ve “7” sayısının selamlama eli olduğunu anlayabilirsiniz.

O7 anlami
O7 anlami
 • Yani kısa Twitch’te kullanılan o7 karakteri saygı göstermek için kullanılmaktadır.

o7 Ne Zaman Kullanılır?

Genellikle FPS oyunlarında biri kendini; feda ettiğinde ya da takımı için hayatı bir şey yaptığında sohbette; “o7” yazılmaktadır. Bu, önemli işlemi yapan kişiye saygı duyulması anlamına gelmektedir. Bu nedenle Twitch’te daha fazla kullanılmaktadır. Ayrıca sosyal medya platformlarında da kullanılmaktadır.

Sosyal Medya o7 Ne Demek?

Sosyal medyada o7 kelimesi bir konuya saygı, bir görevi tamamlama gibi anlamların karşılığıdır.

 • O terimi genellikle “kafa” anlamına gelirken, “7” sayısının üst yatay kısmı eli, eğik kısmı ise askeri selamlarken kolun açısını ifade eder.
 • Sosyal medyada saygıdan çok “aferin asker” anlamına gelen “o7” ibaresine sık sık den gelirsiniz.
 • o7” ifadesi, savaş oyunlarında başarı elde etmiş oyunculara saygının bir işareti olarak kullanılmaktadır.

O7 Asker Ne Demek?

o7’deki 7 rakamı askerleri selamlayan kol ve eli sembolize ederken; o harfi ile 7 rakamının birleşimi bir askerin selam verme duruşunu yansıtmaktadır.

 • Asker Selami Nedir?; Bir astın üstlerine saygı göstermek için yaptığı bir hareket olan asker selamı; askeri sistemin en temel unsurlarından biridir. Selam veren, asker selam verirken amirinin gözünün içine bakmalı ve gömleği gözden kaybolana kadar elini indirmemelidir.
 1. O7 ne Demek sosyal medya

  Sosyal medyada saygıdan çok “aferin asker” anlamına gelen “o7” ibaresine sık sık denk gelirsiniz. O terimi genellikle “kafa” anlamına gelirken, “7” sayısının üst yatay kısmı eli, eğik kısmı ise askeri selamlarken kolun açısını ifade eder.

 2. O7 Ne Demek Instagram

  Instagram uygulamasında kullanılan O7 simgesinin anlamı asker selamı yani saygı ifadesidir. Küçük O, askerin başını, 7 sayısı ise kolunu temsil eder.

 3. O7 ne Demek Twitch

  En çok Twitch'te kullanılan o7 işareti, saygı gösterme anlamına gelmektedir.

 4. O7 asker Ne Anlama Gelir?

  o7'deki 7 rakamı askerleri selamlayan kol ve eli sembolize ederken; o harfi ile 7 rakamının birleşimi bir askerin selam verme duruşunu yansıtmaktadır.

 5. F o7 Ne Demek

  Genellikle FPS oyunlarında birisi kendini feda ettiğinde ya da takım arkadaşları için önemli bir şey yaptığında sohbette “o7” yazılmaktadır.. Bu, fedakarlığı yapan kişiye saygı anlamına gelir.

 6. Noh 3 o7 ne demek

  Saygı göstermek anlamına gelen o7 asker selamına benzetilir. o7 simgesi, saygı duyulan videolar için kullanılmaktadır.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu