Genel

Taburelerde Doğru Yükseklik Nasıl Seçilir?

Taburelerde doğru ölçümler yaparak yüksekliği belirleyebilirsiniz. Optimum konfor için taburelerin üst kısmı ile masaların alt tarafı arasında ortalama 10 ile 11 inçlik mesafe olabilecek tezgah yüksekliği ayarlayabilirsiniz. Kısa veya tezgah yüksekliğine sahip olan tabureler, zeminden üst noktalara kadar ortalama 24 inç olabilir. Alternatif olarak uzun ya da 30 inçlik tabureleri kullanabilmeniz mümkündür.

Kısa olarak adlandırılan tabureler işlevsel yapılarıyla öne çıkar. Ek oturma alanı olarak kullanışlı özelliklerini sunan bu tabureler ortalama 44 ile 48 cm yüksekliğinde olabilir. Bu tabureleri yan sehpa olarak kullanabilirsiniz. Orta boyutlu olanlar 62 ile 67 cm yüksekliğinde olabilir. Uzun boyutlu olanlar 75 ile 80 cm yüksekliğinde değişir.

Tüm bu boyutlar marka ve modellere göre değişkenlik gösterebilir. Gerekli gördüğünüz durumlarda ayarlanabilir tabureler satın alabilirsiniz. Kişiselleştirilebilecek yapıdaki ayarlanabilir tabureleri kendi gereksinimlerinize ve mekanınızdaki diğer mobilyalara göre detaylandırabilirsiniz.

Tabure Nedir?

Tabureler, sırt ve kol dayanabilecek yerleri olmayan iskemleler olarak nitelendirilir. Farklı bacak sayıları olabilen tabureler en ünlü oturma grubu ürünleri arasında yer alır. Kol ve sırt dayama yeri olmayan tabureler teras, bahçe, balkon, bar ve mutfaklarda tercih edilebilir. Taburelerin farklı materyallerden üretilmiş olması seçim konusunda özgür olabilmenizi sağlar. Taburelerin portatif yapıya sahip olmaları popüler olmalarındaki en önemli detaylar arasında yer alır. Bir yerden farklı bir yere en kolay şekilde taşınabilen tabureler ile sizler de mekanlarınıza büyük bir dekoratif şıklık kazandırabilirsiniz.

Farklı renk ve tasarım çeşitleri olan tabureler dekoratif ve işlevsel kullanım imkanını sizlere sunar. Yüksekliği değişebilecek şekilde üretilen tabureler üretildikleri materyaller sebebiyle dayanıklıdır ve uzun ömürlü kullanım imkanını sizlere sunar. Bu noktada Ana Dağıtım’ın çeşitli tabure modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Birbirinden farklı alanlarda kullanılabilen taburelerin farklı kaplama ve ana malzeme seçenekleri vardır. Ev içerisinde banyo, balkon ve mutfaklarda tercih edilebilen tabureler işyerlerinde ve açık alanlarda rahat ve şık bir biçimde kullanılabilir. Oturma alanlarını oluşturabilmek için tercih edebileceğiniz tabureleri kullanım amacınıza göre değerlendirebilirsiniz. Dekorasyon stilinize taburelerin uyum gösterebilmesi için boyutlarına dikkat etmelisiniz.

Çeşitli boyut seçenekleri arasında seçim yaparken mekanınızın genel özelliklerini hesaba dahil etmelisiniz. Normal kriterler göz önüne alındığında ortaya çıkan boyutlar sizin mekanınız için uygun olmayabilir. Bu sebeple, tavsiye üzerine değil ölçüm yaparak kendinize özel hareket etmelisiniz. Her ürünün tasarım özelliklerine göre farklı boyutları olabilir.

Tabure Özellikleri

Dar alanlarda oldukça konforlu bir oturma alanı oluşturabileceğiniz tabureler arasında hasır, ahşap, plastik ve tekerlekli gibi çeşitli özelliklere sahip ürünler bulabilirsiniz. Arkalık kısmı olmayan tabureler küçük alanlarda yer tasarrufu elde etmenizi destekler. Yüksek mutfak dolaplarına ulaşabilmek için hayat kurtarıcı bir rol üstlenen tabure çeşitlerini mini sehpa veya saklama alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

plastik tabure modelleri
plastik tabure modelleri

İşlevsel kullanım imkanı elde edebileceğiniz plastik tabure modelleri de üretilir. Ana Dağıtım güvencesi ile sizlere sunulan bu taburelere marka üzerinden erişebilirsiniz. Ana Dağıtım’dan toptan veya perakende alışveriş yapabilirsiniz. Farklı renklerde ve boyutlarda üretilen tabureleri dekoratif amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Taşıma kolaylığı sizler için önemliyse hafif yapıya sahip olanları tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda, işyerlerinde ya da dış mekanlarda kullanılabilecek birbirinden farklı ürünler vardır. Estetik ve şık tasarımlara sahip olan tabureleri seçerken dekoratif stillerin göz önünde bulundurulması yeterlidir. Böylelikle fonksiyonel yapılarıyla öne çıkan tabureleri elde edebilirsiniz. Ana Dağıtım güvencesi ile sahip olabileceğiniz polikarbon sandalye ve plastik tabureleri uzun süre boyunca mekanlarınızda kullanabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu