Faydalı Bilgiler

Chill ve Chilling Ne Demek?

Chill Ne Demek

Chill ve Chilling Ne Demek?; ABD sokak jargonundan bir kelime olan Chill, internet üzerinden Türkçe ‘ye de girmiştir. Özellikle sosyal medyada oldukça yaygın olan bu ifade, son zamanlarda popüler yabancı kelimelerden biri haline geldi. Chilling Ne Demek? ; Sosyal medyada rahatlamak, takılmak, rahatlamak, eğlenmek, sakinleşmek için kullanılır. Tekrar örnek vermek gerekirse; Sinir bir kişi sakinleştiğinde Chilling kelimesini kullanır.

Chill ve Chilling Ne Demek? hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan; Just Chilling ne Demek, Chilling yapmak nedir hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Chill Ne Demek?

İngilizcede Chill: Sakin olmak, gevşemek, sakinleşmek, morali bozulmamak, kısacası soğukkanlı olmak demektir. Sosyal medyada sık sık Chill kelimesiyle karşılaşıyoruz. Bu kelimeyi genellikle kızgın bir kişiyi sakinleştirmek için kullanırız. Örneğin; Hey dostum Chill. Cümleyi çok duyuyorsanız karşınızdaki kişi “Sakin ol dostum” demek istiyor.

Chill Time Ne Demek?

İnstagram, Twitter gibi sosyal medyada yapılan paylaşımlarda genellikle “Chill” ya da “Chill time” gibi ifadelerinin kullanımı oldukça sıklaşmıştır. Bir kahve fincanı, bir kitap, doğa fotoğrafı ya da bir müzik eşliğinde “Chill time” tag kullanılmaktadır.

Chill ve Chilling
Chill ve Chilling
  • Bu durumda Chill Time anlamı “rahatlama anı, huzur vakti, sakinleşme zamanı” gibi anlamlarını ifade etmektedir.

Netflix and Chill Ne Demek?

Netflix and Chill kelimesi genelde erkeklerin, bayanları söylediği “Bize gel film izleyelim” anlamına gelmekteymiş. Fakat Yurt dışında ise bu durum biraz farklı Netflix ile romantik bir film izleyerek gecenin ilerleyen saatlerinde, cinsel ilişki olarak kullanılmaktadır. Film izleriz, film bitince ilerleyen saatlerde sevişiriz demek yani.

Chill Out Ne Demek?

Chill Out aslında rahatlatan, gevşeten ve mutluluk veren bir müzik türüdür. Üst kısımda belirttiğimiz gibi gibi,

  • Chill kelimenin tam anlamıyla “rahatlamak” anlamına gelmektedir.

I’M Chilling Ne Demek?

Kullanılan bu ifade, “oturuyorum, takılıyorum, boş boş zaman geçiriyorum” gibi bir anlama gelir. Aynı zamanda “eğlenmek” anlamına da kullanılmaktadır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu