Genel

Çöl Gezegeni Dune 2 Vizyon Tarihi

Çöl gezegeni 2 filmi ilk serisi ile oldukça dikkat çekmiş ve izleyici ile buluşmuştu. 2 serisinin çekimleri tamamlandıktan sonra bazı teknik aksaklıklar sebebiyle birkaç kez vizyon tarihi değişmişti. Şimdilerde 1 Mart 2024 olarak belirlenen vizyon tarihi dolayısıyla Mart itibariyle film izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Aynı adlı romandan uyarlanan Dune Çöl Gezegeni Bölüm İki filmi özellikle fantastik severlerin tercih ettiği film olarak yerini alıyor. Fantastik macera aksiyon ve aynı zamanda romantizmin yer aldığı film her zevke hitap edebilecek nitelikte pek çok içeriği bir arada bulunduruyor. Başarılı oyuncu kadrosu ve dikkat çeken senaryosu ile film devam niteliğinde çekilmiştir. İlk serinin devamı olarak sunulan filmde oyuncu kadrosundan değişiklikler de söz konusu olmuştur. Aynı heyecanın devam edip etmeyeceği merak konusu olan film şimdiden izleyicilerini heyecanlandırıyor.

Col Gezegeni Dune 2 resim
Col Gezegeni Dune 2 resim

Çöl Gezegeni Dune Filmi Ne Anlatıyor

Çöl gezegeni Dune 2 seriden paul’ün aynı şekilde halkı için devam eden mücadelesi anlatılıyor. Fantastik macera türünde olan film Paul isimli soylu bir aileden gelen liderin çöl gezegeni filminde yaptığı başarılı liderliği anlatıyor. Gezegenler arasında eşit olmayan adaletsiz bir yönetim durumu söz konusu olduğu için paul ve halka bu duruma karşı çıkmaktadır. Karşı çıkarak mücadele vererek bir yandan eşitsizliğin son bulmasına bir yandan daha iyi yönetilmeyi istemektedirler. Paul’ün halkı Mesih olarak görmeye devam eder. Bu yüzden de Paul’ün peşinden giderek ona her zaman destek vermektedirler. Savaş ve mücadele bir yandan devam ederken bir yandan Paul aşkı ve halkı arasında kalmıştır. Halkını seçmek durumunda kalan Paul özellikle çöl gezegeninin lideri olması dolayısıyla bu durumu güzel bir şekilde yerine getirmek istemektedir. Bir yandan soylu ve ailede doğup büyüyen Paul aynı başarının devamını sağlamak için uğraşmaktadır. Aynı mücadelenin devamını bu içerikle anlatan 2 seri konuyu devam ettiriyor.

Bu şekilde başarılı bir konu ile uyarlanan film ilk serinin devamı olarak izleyici de merak uyandırıyor. Ayrıca filmde yer alan gerçekçi sahneler filmin heyecanını daha da artırıyor. Ses efektleri ve görsel efektlerinin başarılı şekilde kullanıldığı bu 2 film aynı heyecanı sunmak konusunda iddialı yapımlar arasında.

Col Gezegeni Dune 2
Col Gezegeni Dune 2

Çöl Gezegeni Dune Filmi İkinci Bölüm Çıktı mı

Daha önce birkaç kez vizyon tarihi değişen film mart ayı itibariyle yerini alıyor. 2 serisi çıkan film özellikle ilk seriyi merak eden ve devamını izlemek isteyen kişiler tarafından heyecan uyandırdı.

Dune filmi çöl gezegeni paul’ün verdiği mücadele ve bu doğrultuda yaptığı fedakarlıklar halkından aldığı destek gibi konulara yer veriyor. Heyecanlı bir film olan çöl gezegeni macera fantastik severler için tercih edilmeye uygundur.

Kaliteli bir film olmasından ziyade kitap uyarlaması olması da okuyucular tarafından merak uyandırıyor. Kitabın konusunu aynı şekilde uyarlayan filmde bazı değişiklikler olsa da aynı heyecanı seyirciye sunuyor. 2 serisi izleyicide merak uyandırırken bir yandan konunun devam etmesi ilk filmin sonunu merak eden kişiler açısından avantaj sağlamaktadır. Paul halkı ve birlikte verdikleri mücadeleyi anlatan film konu olarak da dikkat çekiyor. Çünkü gezegenler arası bir yönetim hatası söz konusu olduğu için Paul ve halkı bu duruma karşı gelerek daha iyi bir yönetim olmasını istemektedir.

Mart İtibariyle filmi izleyebilir ve vizyonda yer aldığında seyredebilirsiniz. İlk filmin devamını merak edenler açısından devam niteliğinde sunulan film aynı kalitede sunulmaya hazırlanıyor. Vizyonda yerinde alacak olan film şimdiden konuşulmaya başlandı.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu