Sağlık

Ecopirin Kullananlar Yorumları – Kullanıcı Görüşleri

Ecopirin Kullananlar Yorumları; Ecopirin ilacı kullanıyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler, nasıl alınacağını, hangi yan etkilere neden olabileceğini ve ilacın en iyi ne için kullanıldığını bilirseniz ve buna ek olarak hangi ilaçlarla etkileşime girdiğini idrak ederseniz daha bilinçli bir kullanıcı olabilirsiniz.

İlacın başka bazı önemli faydaları vardır. Örneğin Ecopirin, kan damarlarında oluşan pıhtı miktarını azaltarak kalp krizi ve felç riskini azaltır. Bu ilaç aynı zamanda böbrekler tarafından idrarla atılan metotreksat miktarını da azaltır. Diğer önemli işlevi ise vücutta ateşe neden olan bir kimyasalın seviyesini düşürmektir.

Mide ülseri öykünüz varsa veya mide kanamasına yatkınsanız ilaç kullanılmamalıdır. Ayrıca, böbrek veya karaciğer hastalığı öykünüz varsa kullanmaktan kaçının. Hamileyseniz veya emziriyorsanız da ilaç sizin için sorunlar çıkarır.

Ecopirin ilacının içeriğinden kaynaklı olarak ayrıca hafif bir anti-pıhtılaşma etkisi vardır. Ecopirin ayrıca kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olmak için antikoagülanlarla birlikte kullanılmaktadır. Bu özellikle mide kanamasına daha yatkın olan yaşlı hastalar için önemlidir. İlaç gut tedavisinde de kullanılmaktadır. Böbrek veya karaciğer yetmezliği öyküsü olan veya böbreklere zarar verebilecek. Bir ilaç olan mifepriston alan kişiler için önerilmemektedir.

Ecopirin
Ecopirin

Ayrıca kalp yetmezliği, yüksek tansiyon veya ailede Lapp laktaz eksikliği öyküsü olan kişiler için önerilmemektedir. Kalp krizi veya inme öyküsü olan kişiler için veya yüksek kan şekerini tedavi etmek için kullanılan sülfonilüre adı verilen bir ilaç kullanıyorsanız Ecopirini büyük ihtimalle doktorunuz vermeyecektir.  İlaç, kalp hastalığı öyküsü olan kişilerin kan basıncını düşürerek kalp krizi riskini azaltmak için de kullanılmaktadır.

Ecopirin Kullananlar Yorumları

Özellikle sözlük ve forum sitelerinde Ecopirin kullanıcıların yorumlarına baktığımızda pandemi döneminde daha çok kullanıldığını belirtmişlerdir. Bunun nedeni ise damarlarda kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olmak için antikoagülanlarla birlikte kullanılmaktadır.

Ecopirin Kullananlar Yorumları bazı internet sitelerinden alıntı yapılarak yazılmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle doktor tavsiyesi olmadan bu ilaç kullanılmamalıdır. Eğer Ecopirin kullanıcısı iseniz, yorumlarınızı sitemizin yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • İlaç her hasta için farklı etkilere neden olacağı için bazı kullanıcıların yorumlarına de değinelim:
  • “İçerik nedeni ile pıhtıyı önlemesi marifeti çok iyi hatta pandemi sürecinde de bu virüsün kanı pıhtılaştırdığı efsanesi ortaya atılınca, asetil salisilik asit bir kurtarıcı olarak görülmüştür. Ben de emoliyi önlemesi açısından doktor önerisi ile aldım şimdilik mide kanamam olmadı süreç iyi devam ediyor”
  • “Bana soracak olursanız, böyle güzel etkileri olan Ecopirin ve Aspirin gibi ilaçların kanama tehlikesi az değil, ki eğer çare yoksa alınmalıdır.
  • “Ecopirin ve benzeri kan sulandırıcılar alındığı zaman ilk haftadan itibaren en ufak bir fiziksel kazada kan şırıngadan zerk edilmiş gibi fışkırıyor, iç kısımlarda- organlarda neler yaptığını göremiyoruz tabi”
  • “alıp değiştirmek zorunda kaldığım Ecopirin, durup dururken tövbe bismillah  burum kanamaları yapmaya başlamıştı”
5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu