Biyografi

Erbatur Ergenekon Kimdir? Kaç Yaşında?, Hangi Takımı Tutuyor?

Erbatur Ergenekon merak edilen isimlerden biri. Peki; Erbatur Ergenekon kimdir, Hangi Takımı Tutuyor?, kiminle evli, kaç yaşında, mesleği nedir? Erbatur Ergenekon‘un hayatı ve biyografisi bu yazımızın devamında yer almaktadır. 

Çok tartışmalı, kavgalı, gürültülü bir spor programı yerine, yumuşak bir dille konuşan, sporla ilgili anıları ve hayat hikayelerini bir araya getiren ve futbolla ilgisi olmayanlara bile farklı bir şekilde futbolu anlatan bir sunucu ve yorumcudur. Ayrıca Erbatur Ergenekon aynı zamanda bir blogger. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan Erbatur Ergenekon’un Twitter‘da toplam 239.7K  takipçisi bulunuyor.

Erbatur Ergenekon twitter
Erbatur Ergenekon twitter

Erbatur Ergenekon Kimdir?

1983 yılında İstanbul’da doğan başarılı spor spikeri Erbatur Ergenekon, ilköğrenimini Metin Aşıkoğlu İlkokulu’nda tamamlamış; Orta öğrenimini MEVA Avni Akyol Koleji’nde tamamladı. Ergenekon, lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi‘nde tamamlamıştır.  Başarılı bir spiker ve sunucu olan Erbatur Ergenekon, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonra aynı üniversitede Bilgi ve İnovasyon Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladı.

Erbatur Ergenekon Kimdir
Erbatur Ergenekon Kimdir

Stajını ilk olarak TRT’de yayınlanan Stadyum ve Telelig programlarında yaptı. Ardından Milliyet ve Fanatikteki stajlarına devam eden Erbatur Ergenekon, 2007 yılında Okay Karaca’nın kurduğu Haber Türk Spor ekibine katıldı. Bu kanalda Beşiktaş muhabirliği ve dış haberler editörlüğü yaptı ve buradaki başarısıyla tanındı. NTV Spor ‘da geçirdiği yıllar, Erbatur Ergenekon’un kariyerinin en önemli anlarından biriydi. Daha sonra kanal kapandıktan sonra TRT Spora geçti.

En önemlisi Mehmet Ayan ve Serdar Ali Çelikler ile birlikte yaptıkları Kırmızı Çizgi spor programı, Türkiye’nin en çok izlenen spor programları arasına girmeyi başardı. Ekranların sevilen ve sevilen isimlerinden Erbatur Ergenekon, diksiyonu, Türkçesi, mizahı ve genel kültürüyle de dikkat çekiyor.

Erbatur Ergenekon Kimdir Kac Yasinda
Erbatur Ergenekon Kac Yasinda

Hemen hemen tüm spor dallarıyla ilgilenen Erbatur Ergenekon, Formula 1’den voleybola, hentboldan atletizme, basketboldan yelken yarışmalarına kadar geniş bir bilgi birikimine sahip.

Erbatur Ergenekon Kaç Yaşında?

Erbatur Ergenekon ile ilgili en önemli sorulardan biride kaç yaşında olduğudur. 1983 doğumlu, Şu anda 37 yaşında, doğum tarihi gün, ay ve yıl olarak bilinmemektedir.

Erbatur Ergenekon Nereli?

Ekranların başarılı ismi haline gelen ve şimdiden spor dünyasının simge isimlerinden biri olan Erbatur Ergenekon, İzmirlidir. Üniversite için İstanbul’a gelene kadar hayatını İzmir’de sürdürdü.

Erbatur Ergenekon Hangi Takımı Tutuyor?

Erbatur Ergenekon hakkında en çok merak edilen konu ise hangi takımı tuttuğudur. Spor dünyasının ekranlardaki en başarılı isimlerinden biri olan Erbatur Ergenekon, Beşiktaş taraftarıdır, Beşiktaş’ı takımını desteklemektedir.  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir süre Habertürk Beşiktaş’ta muhabirlik yaptı. Ancak yorumlarında objektif, eleştirilerinde tarafsız olmaktan vazgeçmemektedir.

Erbatur Ergenekon’un Sunduğu Programlar

  • Avrupa Stüdyosu,
  • Kırmızı Çizgi,
  • %100 Futbol,
  • Avrupa’dan Futbol,
  • Spor merkezi,
  • tele bağlantı,
  • Stadyum

Erbatur Ergenekon Evli Mi?

Erbatur Ergenekon’un bekar olduğu bilinmektedir. Ayrıca özel hayatı hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Bu yazımızda Erbatur Ergenekon hakkında merak edilen kiminle evli, yaşı kaç, boyu, kilosu , ailesi ve hangi takımı tuttuğu ile ilgili bilgilere yer verdik. Bilgilerde herhangi bir yanlışlık var ise, aşağıdaki yorum alanını kullanarak bu hatayı düzeltmemize yardımcı olabilirsiniz.

3.8/5 - (6 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu