Biyografi

Hazal Kaya Boyu, Kilosu -2023- Kaç Yaşında?

Hazal Kaya kaç yaşında?, Boyu ve Kilosu Nedir

Hazal Kaya kimdir? Hazal kaya boyu, nereli? Ekranların sevilen yüzü Hazal Kaya hakkında merak edilen tüm soruları yazımızda yanıtladık. Aşk-ı Memnu dizisinde hepimizin Nihal olarak tanıdığı Hazal Kaya kimdir? Son dönemde magazin dünyasında adından söz ettiren Hazal Kaya kaç yaşında?, Boyu ve Kilosu Nedir? Oynadığı dizi ve filmlerle sevenlerinin gönlünü fethetmeyi başaran Hazal Kaya Boyu kaç, Hazal Kaya’nın Eşi Kimdir? Bu ve tüm detayları yazımızda devamında yer almaktadır.

Hazal Kaya Kimdir?

Gerçek adı Leyla Hazal Kaya olan güzel oyuncu 1 Ekim 1990 doğumludur. Avukat bir ailenin çocuğu olan Hazal Kaya, çocukluğunu İstanbul Balat’ta geçirdi. 4 yaşında keman, 7 yaşında bale çalmaya başladı. İlk kez bir reklam filmiyle kamera karşısına geçti. Daha sonra tabii ki Ayla Algan, Ümit Çırak gibi ustalardan oyunculuk eğitimi aldı.

Hazal Kaya Kimdir
Hazal Kaya Kimdir

6-7 yaşındayken annesi ve babası boşandı ve başarılı oyuncu annesiyle birlikte yaşamaya başladı. Lise yıllarından beri tiyatro sektörünün içinde olan Hazal Kaya, lise yıllarında dizi çekimlerine başlamıştır. Oyunculuk kariyerine Cola Turka reklamları ile başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Performans Bölümü’nden mezun oldu.

Hazal Kaya Hakkın Kısa Bilgiler (Boyu, Kilosu, Yaşı)

Hazal kayayı kısaca tanıyalım..

 • Gerçek Adı : Leyla Hazal Kaya
 • Kaç Yaşında : 31 Yaşında (Gün itibari ile)
 • Hazal Kaya kaç kilo? : 52 (Kilo olduğu bilinmektedir.)
 • Boyu Kaç cm : 158 cm
 • Aslen Nereli : Gaziantep
 • Doğum Yeri : Gaziantep
 • Hazal Kaya bölüm başına ne kadar alıyor? :  Serveti veya Kazancı: 4 Milyon TL olduğu bilinmektedir.

Hazal Kaya Hayatı Hakkında Bilgiler

Filmler ve Diziler ile aklımıza takılan Hazal Kaya Biyografisi hakkında bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz. 1990 doğumlu Hazal Kaya, henüz lise 2. sınıftayken 2007 yılında Genco adlı bir televizyon dizisinde rol aldı. Hazal Kaya’nın biyografisi hakkında bilgi verirken kısaca rol aldığı dizilerden bahsedelim.

Hazal Kaya Hayati Hakkinda Bilgiler
Hazal Kaya Hayati Hakkinda Bilgiler

Daha sonra Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanı Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal Ziyagil rolünü oynadı. Türkçenin yanı sıra İngilizce, İtalyanca ve Almanca bilen oyuncumuz birçok dizi ve filmde başarıyla rol almıştır.

 • Bizim Hikaye (Filiz, Fox Türkiye)
 • Maral (Maral, Tv8, 2016)
 • A.Ş.K. (Azra, 2013),
 • Adını Feriha Koydum (Feriha, 2011-2012)
 • Son Yaz-Balkanlar 1912 (Emine, 2012)
 • Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Berna, 2011-2012)
 • Aşk-ı Memnu (Nihal, 2008-2010),
 • Genco (Özge, 2007-8),
 • Taşların Sırrı (2006),
 • Acemi Cadı (Pelin, 2006),
 • Sıla (Berrin, 2006)

Hazal Kaya Boyu Kaç?

Güzel oyuncu Hazal Kaya (1) 1.58 boyunda ve 52 kilodur. Terazi burcundaki başarılı oyuncumuzun gözleri de yeşil.

Hazal Kaya Kaç Yaşında?

Hazal Kaya, 1 Ekim 1990’da doğdu. Yani şimdi Hazal Kaya 31 yaşında. Yıllar içinde yaşlanmayan güzel oyuncu, zamanla güzelliğine güzellik katıyor.

Hazal Kaya’nın Eşi

Hazal Kaya Hayati Hakkinda Bilgiler 1
Hazal Kaya Hayati Hakkinda Bilgiler 1

Ali Atay, son zamanlarda birçok kişinin merak ettiği Hazal Kaya’nın eşidir. Hazal Kaya, 2019 yılında Ali Atay ile dünya evine girdi. Gerçek adı Dursun Ali Atay olan Ali Atay, Türk oyuncu, müzisyen ve film yönetmenidir. 20 Nisan 1976 doğumlu olan Atay, aslen Rizelidir.

Hazal Kaya Kaç Kilo?

Güzel oyuncu Hazal Kaya 1.58 boyunda ve 52 kilodur.

Hazal Kaya’nın Çocuğu

2019 yılında oyuncu ve yönetmen Ali Atay ile dünya evliliğine giren Hazal Kaya, Fikret Ali Atay’ın çocuğudur.

Hazal Kaya Nasıl Ünlü Oldu?

Hazal Kaya başlangıçta Cola Turka’nın yüzü oldu. Bu şekilde reklam, dizi ve film hayatına girdi. Oyunculuk kariyerine lise yıllarından başlayan Kaya’nın oynadığı dizi ve filmlerden yukarı kısımda bahsetmiştik.

Hazal Kaya Kimdir? Boyu ve Kilosu kaç? sorusunu siz değerli ziyaretçilerimiz için detaylı biyografi yazarak cevaplamaya çalıştık. Biyografi yazılarımızın tamamını okumak için tıklayın. Hazal kaya Ahmet Kaya’nın neyi oluyor gibi merak edilen konularda sitemize yorum yapabilirsiniz.

Hazal Kaya’nın Abisi Var mı?

Birçok sosyal paylaşım sitelerinde Doğan Can Denk adında Hazal Kaya’nın bir erkek kardeşi olduğundan bahsedilmektedir. Ancak bu konuda net bir bilgi yoktur.

Hazal Kaya Ahmet Kaya’nın Neyi Oluyor

Hazal Kaya Ahmet Kaya’nın neyi oluyor gibi soruların cevapları hakkında bir bilgi olmasa da iki ünlü ismin akraba olmadığı biliniyor ve bu Hazal Kaya Ahmet Kaya soyadı benzerliği nedeniyle aratılmaktadır.

4.5/5 - (4 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu