Çoçuk

Kış Aylarında Çocukların Bağışıklığı Nasıl Artırılır?

Kış Aylarında Çocukların Bağışıklığı Nasıl Arttırılır? Kış aylarında önleyici tedbirler almak çocuklarda hastalık ve enfeksiyonu uzak tutmaya yardımcı olabilir. İşte kış aylarında çocuklarınızın bağışıklığını artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey.
Kış mevsimi, soğuk algınlığı, grip ve diğer bağışıklık sistemi rahatsızlıklarının mevsimidir. Araştırmalar, çocukların soğuğa yetişkinlere göre% 45 daha duyarlı olduğunu gösteriyor. İşte kışın çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için ebeveyn olarak yapabilecekleriniz şunlardır.

Bağışıklığı Artıran Vitaminler Sağlamak

Bağışıklığı güçlendirmeye büyük ölçüde yardımcı olabilecek bazı vitaminler vardır. Bağışıklık sistemini güçlendiren en iyi vitaminlerden ikisi D3 vitamini ve C Vitaminidir. Uzun bir bardak tam yağlı süt çocuğunuza gerekli D3 Vitamini dozunu verirken, günde bir portakal C vitamini seviyesini devam ettirmelidir. Bununla birlikte, bazen organik yiyecekler, Vitamin seviyelerini korumak için yeterli değildir. Bu, doktorunuzdan tıbbi onay aldıktan sonra oral vitamin takviyeleri verebileceğiniz zamandır. Çocuğunuza seyreltilmiş uçucu yağlar da bağışıklığı artırmanın harika bir yoludur . Her ikisinin de güçlü bir bağışıklık artırıcı işlevi olduğu için çay ağacı yağı ve fesleğen yağını tercih edebilirsiniz.

8 Saatlik Uyku

İyi bir gece uykusu, çoğu sağlık sorununun tek durak çözümü olarak gösterilebilir. Uyku, vücudun hasarlı dokuyu onardığı ve bağışıklık sistemini iyileştirdiği neredeyse en iyi zamandır. Küçük çocukların her gece en az 8-10 saat uyuması önemlidir. Normalde çocuklar doğal olarak uykuya dalmakta sorun yaşamazlar ama bazen biraz yardıma ihtiyaç duyarlar. Çocuğunuza magnezyum yağı ile masaj yapmak veya difüzörünüzde lavanta yağı kullanmak vücutta rahatlatıcı bir his uyandırmak için harikadır. Difüzyonunuz yoksa, çocuklarınızın ayak tabanlarına biraz seyreltilmiş lavanta yağı masajı yapmak da harika bir fikirdir.

Şeker Tüketimini Azaltın

Bu, bir ebeveyn olarak başarmanız gereken en zor görevlerden biridir. Çocukları şekerden uzak tutmak son derece zordur ama ne yazık ki şeker bağışıklık sisteminin en büyük düşmanlarından biridir. Ani iltihaplanma ve bastırılmış bağışıklık tepkisi, artan şeker alımının en büyük yan etkilerinden ikisidir. Evde tatlı yapmak için Pekmez (bir kış spesiyalitesi) gibi yavaş salınan şekerleri seçin; Pekmez, şeker seviyesini şeker gibi yükseltmez. Çocuklarınıza tavuk çorbası, meyve smoothieleri gibi diğer lezzetleri tattırın ve yavaş yavaş şekerden uzaklaştırın.

Huzurlu ve Minnettar Bir Ortamı Teşvik Edin

Stres ve düşmanlık bağışıklık sisteminin en büyük düşmanlarıdır, minnettarlık ve barış ise en büyük müttefikidir. Keyifli müzikler çalarak, ailenizle bir araya gelerek ve çocuklarınızla kaliteli zaman geçirerek evinizde huzurlu bir ortam yaratın. Ailenizi sağlıklı ve güçlü tuttukları için Tanrı’ya şükrettiğiniz çocuklarınızla birlikte dua ederek minnettarlığınızı uygulayın. İç huzur, iyi bir bağışıklık tepkisini teşvik eder.

Bu kış, aşağıdaki basit ipuçlarını takip ederek çocuklarınız sağlıklı ve mutlu kalacaktır.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu