Sağlık

Möllers Omega 3 Nedir? Kullananlarin Yorumlari

Möllers Omega 3 nedir? Möllers Omega 3 yağ asitleri, doğal balık yağı vücutta üretilmeyen dışından almak zorunda kaldığımız, sağlıklı yaşamın temel taşlarından biri ve oldukça değerli olan doymamış yağlara verilen isimdir. Omega-3 yağ asitleri çoklu doymamış, kimyasal yapıda birkaç çift bağa sahip oldukları anlamına gelir.Bir takviye edici gıdadır.İlaç değildir.
En önemli üç tip; ALA, DHA ve EPA asittir.Omega-3’e ihtiyacı anne karnında başlar, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik dönemi hatta yaşlılıkta da ihtiyac duyulur.Omega-3; çocuklarda beyin gelişimi büyüme gibi birçok faktör üzerinde etkilidir.

[info type=”info-warning” ]

Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır.

[/info]

Möllers Omega 3 Faydaları Nelerdir?

 • Büyüme ve gelişmeyi destekler.
 • Cilt kanseri riskini azaltır.
 • Kan şekeri ve insülin seviyesinin dengelenmesini sağlar.
 • Uzun süre tok kalmanızı sağlar, iştahı dengeler.
 • Kolesterol ve trigliseridi düşürür.
 • İyileşmeyi hızlandırır, bağışıklığı güçlendirir.
 • Beyin gelişimine ve göz sağlığına iyi gelir.
 • Vücutta yağların yakılmasını kolaylaştırır.
 • Kansere karşı koruyucu.
 • Kalp damar hastalığı risklerini azaltıyor
 • A ve D vitaminleriyle bağışıklık sistemini dengeler.
 • Alzheimer ve erken bunamanın önüne geçiyor.

Möllers Omega-3 Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Omega-3 balıklarda bulunur. Özellikle uskumru, hamsi,somon, sardalya,ringa gibi yağlı balıklarda bulunduğu bilinmektedir. Haftada 2 kere balık tüketmeye özen göstermelisiniz.Eger balık kullanamıyorsanız veya yetersiz olduğunu düşünüyorsanız balık yağı takviyesi alabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken günde 250 mg EPA+DHA aldığınızdan emin olunuz.Balık yağının genellikle önerilen miktarları bu şekildedir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer kapsül 100 mg balık yağı içeriyorsa ve siz sadece 100 mg DHA+EPA içeriyorsa yetersiz omega-3’tür.Omega-3 yağ asitleri çok sayıda doymamış çift bağa sahip oldukları için hava ile temasa uğradıkları zaman okside olarak yapıları bozulabilir; tat ve kokusunda bozulma olabilir.

Balık yağlarını oksidasyondan korumak için diyete antioksidan maddelerin ilave edilmesini, soğuk ve karanlıkta oksijene maruz bırakılmadan korunmasını önermektedir.Ayrı ayrı paketlenmiş balık yağları tercih edilmesidir.Ayrı ayrı paketlenmiş balık yağları ile oksidasyona uğrama sorunu ortadan kalkar; tat ve kokusunda bozulma yaşanmaz.

Möllers Omega-3 Nasıl Kullanılır?

Omega-3 yetişkinler için EPA, hamileler, emziren anneler ve çocuklar için DHA değeri önemlidir.Günde 250 mg almanız yeterlıdır.Ayrıca 2-18 yaş arası çocuklar içinde günlük 250 mg EPA+DHA miktarında Omega-3 alımını önermektedir.

Möllers Omega-3 Fiyatı 2020

Satış fiyatı 175 tldir.Bazı sitelerde fiyat değişebilir.

Möllers Omega-3 Kullananların Yorumları

Balık yagı çocuklarıma kullandığım bir ürün. Çocuklarım severek içiyor. Kaliteli bir ürün.

Doktorumuzun tavsiyesi ile kullanıyoruz. 2 yaşındaki bebegim için severek içiyor.istah acıyor. İçindeki vitaminleri ayrıca takviye gıda ile almaya gerek yok.Paket açıldıktan sonra dolapta saklamalısınız.

Gayet başarılı. Alabileceğiniz ürünlerle kıyasladığınızda doğru ürün olduğuna göreceksiniz.EPA-DHA ve OMEGA 3 oranları çok yüksek. Doktor tavsiyesi ile aldık. Her yaş grubu kullanabilir.

Ürün çok güzel 3 yaşındaki oglum ıcın kullanıyorum iştahını bile açtı dıyebılırım.

Oğlun için aldım ve fiziksel gelişimi için çok faydalı oldu tavsıye ederım.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 6 =

Başa dön tuşu