Faydalı Bilgiler

Zararı En Az Olan Sigara Markası 2024 (En Az Nikotinli Sigara)

en az nikotinli sigara

Sigara içenlerin en çok araştırdığı konulardan olan Nikotini En Az Olan Sigara Markası Nedir? sorudur. Sigaraların binlerce tehlikeli kimyasal içerdiği bilinmektedir. Sigara içerisinde yer alan en tehlikeli maddelerden 3 tanesi Nikotin, Zifir, Karbonmonoksit dir. Ayrıca bir sigara 4.000 kimyasal madde içermektedir. Hangi sigara markasının nikotin oranı ne kadar? İşte merak edilen sigara markalarının nikotin oranları ve bayanlar hangi sigarayı içer, balgam yapmayan sigara markaları ve sigara markaları ve nikotin oranları hakkında bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

İçilebilecek en iyi sigara ve balgam yapmayan sigara 2024hakkında bilgileri; katranzifirKarbonmonoksit oranlarını değerlendirerek giderebilirsiniz. Genelde hafif sigara arayanlar; en iyi sigara markaları ve nikotin oranlarını dikkate alabilir. En ağır sigara sıralaması için bütün değerleri yüksek sigaralardır.

Nikotin Nedir?; Bağımlılık yapan ana maddedir. Bir sigaradaki nikotin içeriğinin ortalama %5′i, yakıldığında ve içildiğinde vücuda karışır.

Katran – Zifir ; Sigara dumanını hızlı bir şekilde bir noktaya üflediğinizde görebileceğiniz siyah kir, kurumdur. Sigaradaki zararlı maddelerin vücuda yapışmasına neden olan ana maddedir.

Karbonmonoksit; Tatsız, renksiz ve kokusuz bir gazdır. İnsanlar üzerinde uyuşukluk, halsizlik, baş ağrısı gibi birçok olumsuz etkisi vardır.

Zararı En Az Olan Sigara Markaları

Sigara içenlerin sigaraya bağımlı hale gelmesinin ana nedeni nikotindir. Yani kısaca, sigara içenler sigaraya değil nikotin bağımlısıdır. Nikotin çok güçlü bir uyarıcıdır. Eroin, kokain ve alkol gibi bir uyarıcı olan nikotin, sigara dumanı tarafından emilmektedir. Hızla beyne ulaşır ve birçok hormonun salgılanmasını sağlamaktadır.

Nikotin Orani En Az Olan Sigara
Nikotin Orani En Az Olan Sigara

Zehiri en az olan sigara markları ( Nikotin oranı en az sigaradan dan fazla olana doğru sıralama yapılmıştır.)

Sigara MarkasıNikotin OranıKarbonmonoksitZifir
Parliament One0.1 mg1 mg1 mg
Kent White Süper Light0.1 mg1 mg1 mg
Davidoff Black0.1 mg10 mg10 mg
Winston One (White)0.1 mg1 mg2 mg
Chesterfield Gray0.3 mg4 mg4 mg
Marlboro Touch Soft Gri0.3 mg4 mg4 mg
Winston Slender Gray0.4 mg4 mg4 mg
Winston Gray0.5 mg6 mg7 mg
Kent Gray0.5 mg6 mg8 mg
Camel Green1 mg10 mg10 mg
Nikotin Oranı En Az Olan Sigara

Yukarıdaki tabloya göre nikotin oranı az olan ve en çok tüketilen sigara markası Parlamento One 0.1 mg nikotin oranı bulunmaktadır. İçimi hafiften ağıra sigaralar giden sıralamada içimi en ağır sigara ise Camel Green 1 mg nikotin oranı bulunmaktadır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu