Sağlık

Parol Fiyat 2023 – Reçetesiz Fiyatı – Agrı Kesici

 Parol Fiyati 2022 Nedir? ve Ne Kadar oldu, Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?, PAROL 500 mg Tablet

Parol Fiyat 2023 Nedir? Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?; Ülkemizde ateşli hastalıklarda ve vücuttaki şiddetli ağrılarda ağrıkesici, ateş düşürücü olarak kullanılan etkili bir ilaçtır.  Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak, en çok tercih edilen bu ilacın. Fiyati Google de çok araştırılmakta.

Peki; parol fiyat 20 tablet 2022, 2022 parol fiyatı,  500 mg fiyat, parol ağrı kesici fiyatı, parol plus fiyat 2022, parol plus reçetesiz alınır mı gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Parol Nedir Ne İçin Kullanılır?

Hafif ve orta şiddette ağrılar için tercih edilen bir ağrı kesicidir. Migren, diş ağrısı ve adet sancılarını en kısa zamanda dindirir. Ayrıca Grip ve soğuk algınlığı ve ateşi düşürmek içinde kullanılmakta.

Parol Tabletin Etken Maddesi ; Parasetamol‘ dür. (Ağızdan Alınan ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan bir etken maddedir.) Ayrıca Yaygın olarak kullanan markalar; Calpol, Panadol, Tylenol ve Excedrin dir.

Parol Hangi Ağrıları Keser?

Parol genel olarak hafif ve orta şiddetteki ağrıları azaltmak için bir ağrı kesicidir. Fakat Düzenli olarak tercih edilmemelidir. Sadece gereksinim duyulduğunda alınmalı ve şikâyetler geçince ilaç kullanımı bırakılmalıdır.

  • Migren, baş ağrısı ve diş ağrısı,
  • Adale ağrıları, Eklem ağrıları ve ani gelişen sırt ağrısı;
  • Sinir ağrısı, romatizma ağrıları ayrica eklemlerde kireçlenmeye bağlı ağrılar.
  • Bayanlarda adet dönemi sancısı,
  • Yumuşak doku zedelenmesi ve kaza ve ya spor yaralanmalarında meydana gelen incinme yayada burkulmalara tabi ağrılarda ağrıkesici olarak kullanilmakta.

Parol Fiyat 2023

Parol hafif orta ağrıları azaltmada en çok kullanılan ve ana etken maddesi parasetamol olan bir ilaçtır. Ülkemizde en çok tercih edilen ve ne çok bilinen ilaçlardan olan parolun2022 yılı Fiyati ne kadar dı ve 2023 yılında ne kadar oldu.

Parol 30 Tablet Fiyatı18.38
Parol 20 Tablet Fiyatı12.77
Fiyat Güncelleme Tarihi09.07.2022
Parol Fiyat 2023

Parol Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman doktorunuz bu ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gereklidir.Ayrica ilacı kullanım boyunca kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. Fakat Doktorunuzun Önerisinden daha çok kullanıldığı zaman hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, tam tersine sağlığa önemli zararlar verir.

  1. İlacın her dozunu bol su ile içilmelidir. Ayrıca tercihen aç karnına yada yemekten sonra kullanılmalıdır.
  2. Parol ağrı kesici ve Ateş düşürücü ilacın kullanımdan iyi netice alabilmek için, ilacınızı mideniz boşken almanız tavsiye edilir. Yemek yemeden minimum 1 saat sonra yada yemek yedikten en az 2 saat sonra kullanılmalıdır.
  3. Uzman doktorunuz Parol ilacınızı günde ne kadar, ne zaman, hangi sürelerle kullanacağınızı rahatsızlığın durumu ve ağrının şiddetine göre belirleyecektir. Direktiflerine uyulması gerekmektedir.
  4. Çocuklara kesinlikle uzman doktor tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

Parol Reçetesiz Fiyatı 2023

Normal Reçeteli olarak satılan ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan Parol ilacın  8699717010109 nolu barkod nolu 2023 yılı satış fiyatı nedir?

Parol Fiyati
Parol Fiyat
Parol 30 Tablet Fiyatı18.38 TL
Parol 20 Tablet Fiyatı12.77 TL
Fiyat Güncelleme Tarihi09.07.2022
Parol Fiyat 2023

Parol Fiyati Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

PAROL, Ateşli hastalıklarda ve vücuttaki ilerleyen ağrılarda; ağrıyı geçirmek ve ateşi düşürmek amacıyla doktor tavsiyesi ile kullanılan bu ilacın. Ülkemizde en çok tercih edilen  Parol Fiyati oldukça merak edilmektedir.

Parol Fiyat 30 Tablet 2023

Eczanelerde satılan bu ilacın 22 şubatta gelen zam ile  2022 yılı fiyatı 12.00TL olmuştur. Ayrıca Parolun fiyatında zamanla farklılık olmaktadir. Eczaneden bu ilacı alırken kutusunun alt kısmında bulunan son kullanma tarihine dikkat ediniz.

Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?

Barkod nolu 8699717010109 PAROL 500 MG 20 TB. ilacın fiyatı 12.00 TL  firması ise GENFAR dir. KDV oranı ise 8 dir.

Parol Plus Fiyat 2023

Etken maddesi Parasetamol , Propyphenazone , Kafein olan Parol Plus 2022 yılı fiyat listesi 28 lira 82 kuruştur.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu