Sağlık

Parol Fiyati 2022 Nedir? Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?

 Parol Fiyati 2022 Nedir? ve Ne Kadar oldu, Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?, PAROL 500 mg Tablet

Ülkemizde ateşli hastalıklarda ve vücuttaki şiddetli ağrılarda ağrıkesici, ateş düşürücü olarak kullanılan etkili bir ilaçtır.  Agrı kesici ve ateş düşürücü olarak, en çok tercih edilen bu ilacın. Fiyati Google de çok araştırılmakta. Peki  Parol Fiyati 2021 Nedir? ve Ne Kadar oldu, Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?, PAROL 500 mg Tablet  gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Parol Nedir Ne İçin Kullanılır?

Hafif ve orta şiddette ağrılar için tercih edilen bir ağrı kesicidir. Migren, diş ağrısı ve adet sancılarını en kısa zamanda dindirir. Ayrica Grip ve soğuk algınlığı ve ateşi düşürmek içinde kullanılmakta.

ilacbilgileri
ilacbilgileri

Parol Tabletin Etken Maddesi ; Parasetamol‘ dür. (Ağızdan Alınan ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan bir etken maddedir.) Ayrica Yaygın olarak kullanan markalar; Calpol, Panadol, Tylenol ve Excedrin dir.

Parol Hangi Ağrıları Keser?

Parol genel olarak hafif ve orta şiddetteki ağrıları azaltmak için bir ağrı kesicidir. Fakat Düzenli olarak tercih edilmemelidir. Sadece gereksinim duyulduğunda alınmalı ve şikâyetler geçince ilaç kullanımı bırakılmalıdır.

  • Migren, baş ağrısı ve diş ağrısı,
  • Adale ağrıları, Eklem ağrıları ve ani gelişen sırt ağrısı;
  • Sinir ağrısı, romatizma ağrıları ayrica eklemlerde kireçlenmeye bağlı ağrılar.
  • Bayanlarda adet dönemi sancısı,
  • Yumuşak doku zedelenmesi ve kaza ve ya spor yaralanmalarında meydana gelen incinme yayada burkulmalara tabi ağrılarda ağrıkesici olarak kullanilmakta.

Parol Fiyati 2021 ,2022 Yılındaki Fiyat Bilgileri

Parol hafif orta ağrıları azaltmada en çok kullanılan ve ana etken maddesi parasetamol olan bir ilaçtır. Ülkemizde en çok tercih edilen ve ne çok bilinen ilaçlardan olan parolun 2021 yılı Fiyati ne kadar di ve 2022 yılında ne kadar zam geldi

Parol Agrı Kesici ve Ateş Düşürücünün 2022 Yılı Satış Fiyatı

PAROL 500 mg 20 li  tablet  Fiyat Bilgileri

1:) 2020 Ocak ayı Parol Fiyati ; 4.51 TL;

2:) PAROL 500 mg 20 li  tablet;  Şubat Fiyati % 12.2 artarak 5.lira 6 kuruş olmuştur. 

Parol Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman doktorunuz bu ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gereklidir.Ayrica ilacı kullanım boyunca kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. Fakat Doktorunuzun Önerisinden daha çok kullanıldığı zaman hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, tam tersine sağlığa önemli zararlar verir.

  1. İlacın her dozunu bol su ile içilmelidir . Ayrica tercihen aç karnına yada yemekten sonra kullanılmalıdır.
  2. Parol ağrı kesici ve Ateş düşürücü ilacın kullanımdan iyi netice alabilmek için, ilacınızı mideniz boşken almanız tavsiye edilir. Yemek yemeden minimum 1 saat sonra yada yemek yedikten en az 2 saat sonra kullanılmalıdır.
  3. Uzman doktorunuz Parol ilacınızı günde ne kadar, ne zaman, hangi sürelerle kullanacağınızı rahatsızlığın durumu ve ağrının şiddetine göre belirleyecektir. Direktiflerine uyulması gerekmektedir.
  4. Çocuklara kesinlikle uzman doktor tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

Parol Fiyati 2022

Normal Reçeteli olarak satılan ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan Parol ilacın  8699717010109 nolu barkod nolu 2022 yılı satış fiyatı nedir?

Parol Fiyati
Parol Fiyati

1:)Ocak 2021 fiyat ;  5 lira 6 kuruştur.

2:) Şub 2021 fiyatı ;  % 19.76 zam gerek PAROL 500 mg 20 li  tablet fiyatı  6 lira 6 kuruş olmuştur.

3:) Mayi 2021 itibari ile reçeteli satış fiyatı şubat ayı ile ayni olarak 6 TL den satılmaktadır.

Parol Fiyati Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

PAROL, Ateşli hastalıklarda ve vücuttaki ilerleyen ağrılarda; ağrıyı geçirmek ve ateşi düşürmek amacıyla doktor tavsiyesi ile kullanılan bu ilacın. Ülkemizde en çok tercih edilen  Parol Fiyati oldukça merak edilmektedir.

Parol Fiyat 2022-2023

Eczanelerde satılan bu ilacın 21 şubatta gelen zam ile  2021 yılı fiyatı 6 TL olmuştur. Ayrica Parolun fiyatında zamanla farklılık olmaktadir. Eczaneden bu ilacı alırken kutusunun alt kısmında bulunan son kullanma tarihine dikkat ediniz.

Parol Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?

Barkod nolu 8699717010109 PAROL 500 MG 20 TB. ilacın fiyatı 6.06  firması ise GENFAR dir. KDV oranı ise 8 dir.

Parol Plus Fiyat 2022

Etken maddesi Parasetamol , Propyphenazone , Kafein olan Parol Plus 2021 yılı fiyat listesi 28 lira 82 kuruştur.

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu