Faydalı Bilgiler

Trendyol Cüzdanım Nedir? Trendyol Cüzdanım Nasıl Aktif Edilir?

Trendyol'dan kullanıcılarına özel basit ödeme tekniği; Trendyol Cüzdanım, siparişlerinizi hızlı ve güvenilen bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan uygulamadır. Bunun yanı sıra bonus para kazanmanıza imkan sağlar. Ayrica Trendyol cüzdan ile alışverişler daha kolay ve bol bonuslu olacaktır. Peki Trendyol Cüzdanı aktif etme, Trendyol Cüzdan nasıl aktif edilir, Trendyol Cüzdanım nasıl iptal edilir? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Trendyol’dan kullanıcılarına özel basit ödeme tekniği; Trendyol Cüzdanım(1), siparişlerinizi hızlı ve güvenilen bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan uygulamadır. Bunun yanı sıra bonus para kazanmanıza imkan sağlamaktadır. Ayrica Trendyol cüzdan ile alışverişler daha kolay ve bol bonuslu olacaktır. Peki Trendyol Cüzdanı aktif etme, Trendyol Cüzdan nasıl aktif edilmektedir, Trendyol Cüzdanı nasıl iptal ederim gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Trendyol Cüzdanım Nedir? Kısa Bilgi

Trendyol Cüzdanım, yeni tasarlanmış olan hızlı ödeme yöntemidir. Yani alış veriş sırasında sepetinize ürünleri ekleyip ve her defasında tekrar, tekrar kart bilgilerinizi girmenizi gerektirmemektedir.

Trendyol Cüzdanım bölümüne girerek direkt olarak buraya paranızı yükler ve dilediğiniz vakit tek tıkla sepetinizde bulunan ürünlerin ödemesini kısa sürede istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Ayrıca Trendyol Cüzdanım ile yaptığınız Aliş verişlerde sizlere bonus paralar vermektedir. ve bu paraları cüzdanınıza yansıtarak ürün satın alırken kullanabiliyorsunuz.  Bu paraları kullanmak için cüzdanınızı aktif etmeniz gereklidir.

Trendyol Cüzdanım Nasıl Kullanılır ve Aktif Etme

Trendyol kullanıcılarının ürün satın alımlarda yani tüm alışverişinizde daha kolay ve hızlı yapmasına olanak tanımaktadır.

 

Trendyol Cuzdanim Nasil Kullanilir Detaylari
TrendyolCuzdanim Nasil Kullanilir Detaylari
  1. https://www.trendyol.com/hesabim/cuzdanim linkine tıklayarak veya Mobil Uygulama üzerinden Trendyol cüzdanm sayfasına erişilmekte.
  2. Hesap bilgilerinizi yazarak Trendyol hesabınıza giriş yapın. Eğer herhangi bir hesabınız yoksa hemen üye olabilirsiniz.
  3. Hesabım” butonuna tıklayarak açılan yeni sayfada “Trendyol Cüzdan” sekmesine girin
  4. Kart bilgilerinizi ve Cüzdanınıza yükleyeceğiniz para sayısını (TL) bölümünü doldurarak işleminizi gerçekleştirin.
  5. Telefonuna gelen SMS onay kodunu (Kısa Mesaj) girip hesabınızı Cüzdanım aktif edilmektedir.

İşlemler 3D güvenli ödeme sistemi ve cep telefonunuza gelen kod ile sizin onayınızı alıp işleminizi tamamlayacaktır. Ayrica 3D güvenilir ödeme işleminin tamamlanması ile birlikte cüzdanına yüklenen bakiye en geç 10 dakika içinde Trendyol cüzdan hesabınıza yüklenmektedir.

Trendyol Cüzdanım Nasıl Aktif Edilir?

Trendyol Cüzdan için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalısınız. Hemen Sonra, HesabımTrendyol Cüzdanm sekmesine girebilirsiniz.

  • Ardından Kart bilgilerinizi ve Cüzdanınıza yükleyeceğiniz para sayısını (TL) bölümünü doldurarak işleminizi gerçekleştirin.
  • Daha sonra Telefonuna gelen SMS onay kodunu (Kısa Mesaj) girip hesabınızı Cüzdanım aktif edilmektedir.

Trendyol Cüzdanım Nasıl Harcanır?

Satın almak için dilediğiniz ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme adımına gelin. Ödeme aşamasındayken “Ödeme Seçenekleri” yazan bölümün hemen altında “Trendyol Cüzdan” sekmesi bulunmaktadır.

Ödeme tekniği olarak o bölümü seçerek ödemenizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Trendyol cüzdan ile uygulanan ödemelerde. 3D güvenilir ödeme sistemi çalıştığı için telefona onay için kısa mesajı gelecektir. Bu kısa mesaj ile birlikte ödemenizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Trendyol Cuzdanim Nasil Harcanir
TrendyolCuzdanim Nasil harca

Trendyol Cüzdanım Bakiyesini Kredi Kartına Aktarma İşlemi

Trendyol Cüzdan bakiyesini tekrar kredi kartına veya banka hesabına aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayın;

  1. “Hesabım” bağlatısından “Trendyol Cüzdanm” bağlantısına gidin,
  2. Hemen sonra “Hesap Özeti” sekmesine ve sayfanın hemen altında yer alan olan “Kartıma geri yükle” seçeneğine tıklayın. Aşağıda belirtilen resimdeki gibi;
Trendyol Cuzdanim Bakiyesini Kredi Kartina Aktarma
Trendyol Cuzdanm Bakiyesini Kredi Kartina Aktarma

Trendyol Cüzdanımı Nasıl İptal Edebilirim?

Şuan için Trendyol cüzdanı kapama opsiyonu bulunmamaktadır. Fakat Trendyol müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Trendyol Cüzdan Özelliğini İptal Etmek İstiyorum diyerek gerekli yardımları isteyebilirsiniz.

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu