Sosyal Medya

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? – Hilesi Var Mı 2024

Instagram başkasının hesap KAPATMA Linki

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?; Bir başkasının İnstagram hesabını kapatmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlar yazımızın devamında detaylı bir şekilde yer almaktadır. Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça fazladır, bunlardan en çok tercih edileni ise Instagram’dır. İnstagram hakkında sitemizde bir çok bilgiye yer verdik bunlardan; İnstagram’da Takip Etmeden Profil Görme, İnstagram Dondurma Geçici hakkında bilgiler sitemizde yer almaktadır. Bu yazımızda ise; Başkasının Instagram hesabı nasıl kapatılır 2024 hakkında bilgiler vereceğiz.

Herkesin en az bir sosyal medya hesabı vardır. En popüler olanlardan biri Instagram‘dır. Günümüzün dijital albümü Instagram ile bazen rahatsız edici durumlar ortaya çıkmaktadır. Bir paylaşımı veya hesabı çeşitli sebeplere dayanarak kapatmak/kaldırmak isteyebiliriz. Peki; Instagram hesap kapattırma nasıl yapılır?

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Öncelikle birisinin İnstagram hesabını kapatmak için Instagram topluluk kurallarını ihlal etmesi gerekmektedir. Instagram politikasına uymayan hesaplar incelendikten sonra kapatılacaktır. Bir kişinin Instagram hesabını kapatmanın hangi koşullar altında yapılır buyurun bakalım;

Instagram Hesabi Nasil Kapatilir
Instagram Hesabi Nasil Kapatilir
 • Spam niteliği taşıyan gönderiler paylaşmak,
 • Pornografik içerik paylaşan hesaplar Instagram tarafından incelenerek ve şikayetin kabul edilmesi durumunda hesap kapatılmaktadır,
 • Aynı türden telif hakkı ve benzeri olan içerikler paylaşmak,
 • Sansürlenmemiş şiddet, intihar adı altında kendine zarar veren kişilerin hesapları,
 • İstismar, taciz amaçlı hesaplar,
 • T.C. yasalara uygun olmayan içerikler paylaşmak
 • Instagram kullanım yaş sınırı olan 13 yaşından küçük olmak,
 • Tehdit ve nefret söylemi içeren gönderiler paylaşmak,
 • Sahte beğeni, takipçi ve benzeri ücretli satılan yerlerden paket almak,
 • Başka birinin hesabını ele geçirmiş olması,

Instagram’da Bir hesabı Şikayet Etme Linki

Bir hesabı şikayet etmenin 2 yöntemi var. Birinci yöntem akıştan şikayet etmenizi sağlarken, diğer yöntem form doldurarak şikayet etmenizi sağlar. Şikayette bulunursanız, karşı taraf sizin şikâyet ettiğinize dair herhangi bir bildirim gitmez.

 • İlk yöntem; Akıştan şikayet ederken gönderiyi veya profili açarsanız, sağ üstte 3 nokta bulunan seçenekleri açın ve Şikayet Et seçeneğini ve uygun şikayet nedenini seçin.
 • Instagram’ın Gizlilik ve Güvenlik Merkezi sayfasını açın. Soldaki menüden Bir Şey Şikayet Edin seçin. Şikayet için uygun sebebi seçin ve formu doldurun, gönderin.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu