Faydalı Bilgiler

EGM Boş Plaka Sorgulama Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ?

Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama, EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?, Özel Plaka Sorgulama ?,SMS İle Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama ?

EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ?; insanlar araçlarını değiştirdiği yada yeni araç aldıklarında kendisi için özel olan ve istediği gibi olan plakayı almak istiyor. Ancak bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için. Google arama motorunda araştırmalar yapmakta bizde sizler için nasıl yapılacağını sizler için makalede topladık.

Egm Boş Plaka Sorgulama

Boş ve Özel plakaları sorgulamanın bir kaç yöntemi bulunmakta; insanların kendi plakasını seçmesi en doğal hakkı ve bunları nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

  • Emniyet Genel Müdürlüğü Ve Trafik Tescil Şube Müdürlükleri
  • SMS İle boş plaka sorgulama
  • Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi

Emniyet Genel Müdürlüğü Egm Boş Plaka Sorgulama

Egm online işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesine girip online işlemlerden boş plaka sorgulama derseniz sizi sorgulama ekranına yönlendirecektir yada ankara.pol.tr/plaka-tahsis-işlemleri linke girerek sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Ankara yerine Türkçe karakter kullanmadan İzmir , bursa , İstanbul yazarak yaşadığınız ve sorgulamak istediğiniz şehirdeki boş plakaları görebilirsiniz.Ayrica Bazı illerde “entegrasyon nedeniyle sayfa bakımdadır” gibi hatalar alabiliyorsunuz bu hatalar ile karşılaştığınızda diğer yöntemleri deneyebilirsin.

SMS İle Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama ? ( EGM Sorgulama)

Boş ve özel plakaları sorgulamak; bir kısa mesajla oldukça kolay peki nasıl yapacaksınız. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için gerekli olan şey ” Detay (Boşluk) Plaka ” yazarak 5664 servis koduna kısa mesaj atarak gönderdiğiniz plaka hakkında anında bilgi alabilirsiniz. Ancak bu işlemin ücret talebi bulunuyor. Bu ücret 8,75 TL olarak belirtilmiştir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Plaka Sorgulama ?

"Sigorta

  1. sbm.org.tr web sitesine girin
  2. Üst kısımda bulunan menüde Sorgulamalar butonuna basın.
  3. Sigortam 360 uygulamasını seçin.
  4. Üyeliğiniz bulunuyorsa giriş yapın üyeliğiniz yoksa üye olun.
  5. Açılan sorgulama ekranına arama yapıncağınız plakanın bilgilerini girerek hemen sorgula butonuna basın.
  6. Plaka sorgulama işlemi sorgulama başına 10,5 TL olarak belirtilmiştir.

E-Devlet  Boş Plaka Sorgulama ve Özel Plaka Sorgulama ?

E devlet üzerinde 2020 yılına kadar boş ve özel plaka sorgulaması yapılabiliyordu. Ancak gereksiz kullanımların aşırı derecede artmasından kaynaklı olarak 2020 yılında kullanıma kapatılmıştır.

Özel Plaka Sorgulama Ve Boş Plaka Fiyatları Ne Kadar ?

Özel olarak alacağınız plaka ücretlerini iç işleri bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Noterde plaka değişim işlemlerini tamamladığınız sıra yasal bağış olarak bu ücreti ödemeniz gerekiyor.

Özel plakalar harf kombinasyonları plakanın zeminine ve talep sayısına bakılarak fiyatları farklılık göstermektedir. fiyatları 5 bin ila 15 bin TL arasında ücretler talep edilebiliyor.Ancak talep ve plakanın harf kombinasyonuna bağlı olarak bazı durumlarda 100 bin ila 250 bin TL istenebilmektedir.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu