Sağlık

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları – Hemen Etki Eder Mi

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları; 100 mg nitro-furantoin içeren idrar yollarında enfeksiyonları önleyen bir antibiyotik ilaçtır. İdrar torbasında çoğalan enfeksiyonlara karşı da etkilidir. Kutuda 30 tablet olarak satılmaktadır. İçeriğine karşı alerjisi olan hastaların kullanmasının son derece sakıncalı olduğu bu ilaç böbrek hastalarına da önerilmez.

Hamile kadınlarda ve emziren annelerde de kullanımı önerilmeyen bu ilaç, şeker hastalarında anemi hastalarında dikkatli kullanımı gerektirir. Karaciğer ve akciğer hastalarının da kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Bu ilaç mide ilaçları ile ve gut ilaçları ile etkileşime girebilmektedir.

Piyeloseptyl kullananlar yorumları nadir olmakla beraber nefes almada güçlük sarılık kaşıntı ve döküntüyü işaret etmektedir. Bu ilacı kullananlar yorumları arasında çok seyrek olmakla beraber bilinç kaybı derinin mavileşmesi ve anemi bildirilmektedir.

Piyeloseptyl İlacı Ne İşe Yarar?

Antibiyotik olarak idrar yollarında biriken enfeksiyonları yok eden etkili bir ilaçtır. İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı vücudun bağışıklık sistemine yardımcı olarak çalışmaktadır. Piyeloseptyl kullananlar yorumları arasında ishal bulantı baş ağrısı baş dönmesi gibi yan etkiler bildirilmektedir.

Piyeloseptyl Ilaci
Piyeloseptyl İlaci

hücreleri etkilenen bazı hastalarda morarma olabilmekte boğaz ağrısına neden olan enfeksiyonlar tetiklenmektedir. Piyeloseptyl kullananlar yorumları arasında kısa süreli saç dökülmesi de bildirilmiştir.

Piyeloseptyl Hangi Hastalar Kullanır?

İdrar yolu enfeksiyonu olan hastalar kısa sürede iyileşmek için kullanır. Üroloji doktoru tarafından reçete edilen bu ilaç kısa sürede etkisini göstererek enfeksiyonları yok eder. Her ilaç gibi bu ilacın da bazı yan etkileri vardır. Her hastada farklı yoğunlukta ortaya çıkabilir veya çıkmayabilir. Yine de yan etkiler arasında:

 • Karaciğer doku iltihabı
 • Böbrek doku iltihabı
 • Dirençli bakteri enfeksiyon gelişimi
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Depresyon
 • Pankreas iltihabı
 • Sarılık
 • İdrarda renk değişimi
 • Ateş
 • titreme
 • halsizlik

gibi yan etkileri olabilir. İlacın kullananların bu etkileri gördüklerinde ilacı keserek doktoru bilgilendirmesi gerekir.

Piyeloseptyl Günde Kaç Kez Kullanılır?

Üroloji uzmanının önerdiği dozlarda kullanılmalıdır. Bazı hastalarda günde 1 bazı hastalarda günde 2 kez kullanılmaktadır. Doz ayarlaması için doktorunuzla görüşün. Yaş kilo cinsiyet, enfeksiyonun yayılım hacmine göre ve diğer hastalıklarınıza göre doz ayarlaması yapılacaktır.

Piyeloseptyl Hemen Etki Eder mi?

Piyeloseptyl kullananlar yorumları arasında bu ilacın 3 gün içinde etki etmeye başladığı belirtilmektedir. Bir hafta içinde hiçbir iyileşme görülmemesi durumunda doktorunuzu bilgilendirmeniz ve ilacın doz ayarının yeniden gözden geçirilmesi ya da ilacın değiştirilmesi gereklidir.

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları

İnternet siteleri forumlar ve sözlüklere baktığımız zaman Bu İlaci kullananlar yorumları nadir olmakla beraber nefes almada güçlük sarılık kaşıntı ve döküntüyü işaret etmektedir. Piyeloseptyl kullananlar yorumları arasında çok seyrek olmakla beraber bilinç kaybı derinin mavileşmesi ve anemi bildirilmektedir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu