Sosyal Medya

Instagram Hikaye Süresi Uzatma (35, 60 Saniye)

Instagram hikaye süresi 30 saniye ayarlama

Instagram Hikaye Süresi Uzatma oldukça merak edilmektedir. İnstagram hikaye süresini uzatmak isteyenler nasil yapıldığını merak etmedir. Bizde bu yazımızda, Instagram‘da hikayelerinizi 15 saniyeden 60 saniyeye kadar uzatmayı anlatacağız. Bu yeni güncellemeyle, daha uzun ve daha kapsamlı hikayeler oluşturarak takipçilerinizle daha etkileşimli içerikler paylaşabilirsiniz.

Instagram hikaye süresini uzatma konusunda sıkça karşılaşılan sorunları çözmek için ipuçları ve pratik adımlar sunuyoruz. Artık Instagram’da hikayelerinizi 15 saniyeden 60 saniyeye kadar uzatabilirsiniz. Bu güncellemeyle birlikte, hikayelerinizi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

instagram Hikaye Suresi
2024 instagram Hikaye Suresi

İnstagram Hikaye Nedir?

Instagram Hikayeleri, 24 saat sonra kaybolan foto ve videolardan oluşan, hem eğlenceli hem de kullanışlı bir özelliktir.

Öncelikle Instagram Hikayeleri ile neler yapabilirsiniz?

 • Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için videolar veya fotoğraflar paylaşabilirsiniz.
 • Takipçilerinizin ilgisini çeken anketler ve soru-cevap kutuları oluşturabilirsiniz.
 • Etkinliklerinizi veya promosyonlarınızı duyurabilirsiniz.
 • Takipçilerinizi web sitenize veya blogunuza yönlendirebilirsiniz.
 • Eğlenceli ve yaratıcı içerikler paylaşarak takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.

Instagram Hikaye Süresi Uzatma

Instagram’da hikaye sürenizi 15 saniyeden 60 saniyeye kadar çıkartabilirsiniz. Eskiden 60 saniyelik bir video paylaşmak için 4 ayrı 15 saniyelik hikaye eklemeniz gerekiyordu, ancak yeni güncelleme ile bu sorun ortadan kalktı.

Yeni güncellemeyle birlikte tek seferde 60 saniyelik videolar veya hikayeler paylaşma imkanına sahipsiniz. Böylece daha uzun süreli ve daha kapsamlı hikayeler oluşturabilir, takipçilerinizle daha etkileşimli içerikler paylaşabilirsiniz.

Instagram 60 Saniye Hikaye Ayarlama Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak Instagram uygulamasını telefonunuzdan açın. Ana ekranınıza ulaştıktan sonra sağ alt köşede bulunan “+” simgesine dokunun.
 2. Ardından ekranı sağa kaydırarak hikaye bölümüne gidin. Bu bölüme geçtiğinizde telefonunuzun kamerası açılacak ve hikaye çekmeye hazır hale geleceksiniz.
 3. Şimdi hikaye çekmeye başlayabilirsiniz. İstediğiniz içeriği kaydedebilir veya doğrudan kameraya geçerek çekim yapabilirsiniz. Başlamak için orta alttaki beyaz yuvarlak düğmeye basın.
 4. Artık eskisi gibi hikayeleriniz 15 saniyeyle sınırlı değil, tam 60 saniye boyunca devam edecek. Bu süre boyunca istediğiniz içeriği çekebilirsiniz.
 5. Hikaye çekim süreniz 60 saniye dolunca, kaydetmek için kaydedilen düğmeye basın veya ekrandan parmağınızı kaldırın.

Bu basit adımları takip ederek Instagram hikayelerinizi 60 saniye süreyle paylaşabilirsiniz. Daha uzun süreli hikayeler, takipçilerinizle etkileşiminizi artırmanın harika bir yoludur. Görsel ve içerik açısından daha zengin bir deneyim sunarak izleyicilerinizi daha fazla etkileyebilir ve etkileşim oranlarınızı artırabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, yaratıcı ve ilgi çekici içeriklerle takipçilerinizin ilgisini çekmeyi unutmayın!

Instagram Story 60 saniye Olmuyor

Instagram’ın yeni 60 saniyelik hikaye özelliği bazı kullanıcılar için 15 saniyede takılıyor. Sorunu çözmek için:

 • Uygulamayı güncelleyin.
 • Uygulamayı silip yeniden yükleyin.
 • Önbelleği temizleyin.
 • Mobil veri kullanın.
 • Hesaptan çıkıp tekrar girin.
 • Farklı bir hesapla giriş yapıp çıkın.
 • Telefonunuzun tarih ve saatini kontrol edin.

Bu çözümler işe yaramıyorsa:

 • Instagram’a bildirin.
 • Cihazınızın internet bağlantısını kontrol edin.
 • Başka bir cihazdan deneyin.

Unutmayın:

 • Bu sorun Instagram tarafından çözülene kadar, hikayelerinizi birkaç 15 saniyelik parçaya bölerek paylaşabilirsiniz.
 • Sorun sizin cihazınızla veya internet bağlantınızla ilgili de olabilir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu