Faydalı Bilgiler

Parfüm Orijinallik Sorgulama (Orjinal Parfüm Sorgulama)

Parfüm Barkodu Nedir? Nerede Bulunur?

Parfüm Orijinallik Sorgulama (Orjinal Parfüm Sorgulama); Bir çok insanın günlük hayatının vazgeçilmezi olan şeylerden biriside parfüm ancak güvenerek aldığınız yada severek aldığınız parfümlerin sahte çıkma ihtimali bulunuyor bu parfümler sizin cildinize zarar vermekle kalmayıp havamız içinde oldukça zararı bulunuyor.

Parfüm Kullanan insanlar aldıkları parfümlerin; gerçek yada orijinal olduğunu nasıl anlayacak veya nasıl öğrenecek bunların bir yolu aramak için. Google arama motorunda araştırmalar yapmakta bizde bu sorgulama yöntemlerine yazımızda yer verdik. Peki; Parfüm Seri No Sorgulama ve parfüm barkod sorgulama nasıl yapılır?

Parfüm Barkodu Nedir? Nerede Bulunur?

Parfüm barkodları şişelerin alt kısmında üretici firmanın bir imzası olarak belirtilen dijital bir kodlamadır. Bu barkodlar üretici firmanın ürettiği ürün için detaylı bilgisini bu kodlama içerisinde saklamaktadır.

Orijinallik Kontrolü Nasıl Yapılır?; Aldığınız parfümün orijinal mi degilmi bakmak için yada öğrenmek için bu barkodları kullanabiliriz. Parfümün orijinalliği özellikle sağlığını düşünen insanlar için oldukça. Önemli bir durum olarak görülmekte ve üretici şirketler bu barkod sistemlerine önemli bir yer bırakıyor. Sağlığınız ve dünyamız üzerinde büyük risk bulunduran sahte parfümler kullanımı azalmasını hedeflenmektedir.

Tester parfümleri orijinallerinin aksine biraz daha hafif yapılmaktadır eğer barkod okuttuğunuzda sahte olma ihtimalide bulunmaktadır. Eğer güvenilir bir yer almış olduğunuz bir tester ise orijinal çıkar. Ancak sonradan aldığınız parfüm ile hafif bir kokuda ağırlaşma hissedebilirsiniz. Bu sebepten ötürü tester ile barkod taratmanız sağlıklı olmaz.

Parfüm Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aldığınız parfümlerin orijinal olup olmadığı sağlığınız için oldukça önemli bir durum ve sağlığınızı düşünüyorsanız. Aldığınız parfümlerin orijinalliğini sorgulamanız ve doğru bir bilgiye ulaşmanız için bir kaç web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerine girerek parfüm şişelerinizde bulunan barkodların seri numaralarını. Oraya yazıp sorgulama işlemini tamamladığınızda üretici firmanın bu konudaki tüm bilgilerini öğrenebilirsiniz. Sorgulama işlemi yapabileceğiniz web sitelerini sizler için aşağıda belirttik.

Checkcosmetic İle Parfüm Barkod Sorgulama (Orjinal Parfüm Sorgulama)

http://checkcosmetic.net/ ilk web sitemiz Checkcosmetic site üzerinde parfümde bulunan barkod numarasını girerek sorgulama yaptığınızda size parfüm hakkında bilgi verecektir bu sayede sizde parfümün orijinalimi degilmi öğreneceksiniz.

Checkcosmetic Ile Parfum Orijinal Olup Olmadigini Sorgulama
Checkcosmetic Ile Parfum Orijinal Olup Olmadigini Sorgulama

GS1 Gepir İle Parfüm Sorgulama Nasıl Yapılır? (Orjinal Parfüm Sorgulama)

http://gepir.org.tr/ diğer web sitemiz gelir sitenin genel arayüzü Türkçe olması size büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aynı şekilde barkodda bulunan seri numarasını girerek sorgulama yapın sorgulama işlemi bittikten sonra. Parfüm hakkında tüm bilgileri öğreneceksiniz ve orijinal mi degilmi karar vermiş olacaksınız.

Parfüm Sorgulama Nasıl
Parfüm Sorgulama Nasıl

Parfüm Dışardan Orijinalimi Değilmi Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle aldığınız yada alacağınız parfümün ambalajına dikkat edin çünkü firmalar reklam ve ambalaj için ekstra önem göstermektedir. Orijinal olmayan ürünlerde ise ambalaj ve etiketleri ekstra önemsizlik gösterilmektedir.

  • Orijinal parfümlerin şişeleri özenle kırılmaması için özel üretilmiştir. Sahte parfümlerin şişeleri orijinalleri kadar dikkat edilmemektedir.
  • Parfümü elden alacaksanız eğer parfümü almadan önce internetten parfümü inceleyin ve farklılıkları arayın mutlaka sahte parfümlerde bir farklılık göreceksiniz.
  • Sahte parfümlerde yoğun bir alkol ve kolonya gibi bir koku bulunmaktadır bu kokuları yoğun bir şekilde alıyorsanız sahte olma olasılığı çok yüksektir.
  • Sahte parfümler orijinallerinin aksine piyasanın çok altında satılmaktadır böyle bir durumla karşılaşırsanız o parfümün sahte olma olasılığı oldukça yüksektir.
  • Orijinal parfümlerde kutu ve cam şişe üzerinde seri numaraları bulunmaktadır alacağınız parfümün kutu üzerindeki ve cam şişe üzerindeki seri numaralarını karşılaştırın ve farklılıkları bulunuyor mu kontrol edin farklılık bulunuyorsa sahte olma olasılığı oldukça yüksektir.
5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu