Sosyal Medya

TV Kaç Ekran Olduğu Nasıl Anlaşılır? ( En Boy Ölçüleri)

Televizyon Tercih Ederken Çözünürlük Kaç Olmalıdır?

TV kaç ekran olduğu nasıl anlaşılır? Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız; tamda aradığınız yerdesiniz. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. O zaman yazımızın devamını okuyabilirsiniz.
Televizyonun kaç ekran olduğunu anlamak için kullanılan birkaç yöntem vardır. Televizyonun ekran boyutu; sağ üst ve sol alt köşe arasındaki mesafedir.

TV Kaç Ekran Olduğu Nasıl Anlaşılır?

1.Yöntem: Televizyonunuzun kaç ekran olduğunu anlamanız için televizyonun arka Bölgesi’nde bulunan etikete bakmanız yeterlidir. Etikette televizyonunuzun kaç ekran olduğu yazmaktadır

2. yöntem:  Televizyonunuzun sol üst köşesi ve aynı zamanda sağ alt köşesine 1 metre ile ölçüp ekranın boyutunu bulabilirsiniz.

TV nin Boyutunu Nasıl Öğrenebilirim?

TV nin boyutunu yani inç halini öğrenmek için televizyonu tamamıyla çapraz bir şekilde metre ile ölçmek gereklidir. Günümüzde yeni bir televizyon satın alınacağı zaman ilk olarak dikkat edilen ayrıntı boyutu olmaktadir. Ölçülen televizyonun ekran boyutunu öğrendikten sonra ekran boyutunu 1,2 ile çarparak öğrenilmektedir.

Televizyon Tercih Ederken Cozunurluk Kac Olmalidir
Televizyon Tercih Ederken Cozunurluk Kac Olmalidir

102 Ekran TV Kaç Cm?

102 ekran TV kaç cm?  bu soru birçok kişi tarafından araştırılıp merak ediliyor. 102 ekran televizyon boy olarak ölçüldüğü zaman 89 cm’dir. Fakat normal olarak 50 cm olarak bilinir.

102 ekran televizyonlar ise 40 inçtir. Bu sebepten dolayı da birçok kişi tarafından ilgi görür ve tercih edilir.

55 İnç Kaç Ekran Oluyor?

55 inç bir televizyon 139 ekran olmaktadır. İzin verirseniz şimdi sizlere televizyon ekranlarının kaç inç oldukları hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

 •  37 inç 94 ekran
 •  40 inç 101 ekran
 •  42 inç 106 ekran
 •  46 inç 117 ekran
 •  50 inç 127 ekran
 •  55 inç 139 ekran
 •  60 inç 152 ekran
 •  75 inç 190 ekran

140 Ekran TV En Boy Ölçüleri

 • 55 inç 139.70 cm dir.
 • 55 inç TV ölçüleri 122 cm x 68 cm

Televizyon Tercih Ederken Çözünürlük Kaç Olmalıdır?

Bir televizyon tercih edeceğiniz zaman ilk olarak bakılması gereken çözünürlüktür. Biliyorsunuz ki teknoloji hızla ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da televizyonlarında çözünürlükleri zaman geçtikçe daha üst düzeye çıkmaktadır.

İşte televizyon tercih ederken çözünürlük kaç olmalıdır. sorusunun cevabı.

 1. HD ekran televizyonlar genel olarak 720 piksel çözünürlüktedir
 2. Full HD ekran televizyonlar ise 1080 piksel çözünürlük nedir. Genel olarak 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan televizyonlar tercih edilmektedir. Çünkü bu televizyonların görüntüsü diğerlerine göre daha nettir ve göz yormaz
 3. Ultra HD: Ultra HD olan televizyonlar özellikle son zamanlarda popüler olmuştur. En iyi çözünürlüğü olan televizyonlar arasında yer alır. Fiyatları diğer televizyonlara göre yüksek düzeyde olsa da özellikleri ve avantajları daha fazladır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu