Faydalı Bilgiler

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir?

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir? (Google tarafından “Benzer Aramalar) Google’da arama yaptıktan sonra, bir arama sorgusunun altında gösterilen. Arama motoru google kullanan kişilerin yaptıkları diğer aramalardır. Bu özellik, kullanıcıların arama sorgularını tamamlamak için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilecekleri veya benzer bir konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilecekleri durumlarda yararlı olmaktadır. Bu özellik, Google arama sonuç sayfalarında (SERP) gösterilir ve genellikle arama sorgusunun altında yer alır.

Google kullanıcılarının daha iyi deneyim yaşaması ve aradıkları bilgiyi %100 bulmaları için arama sonuçlarında çeşitli özellikler kullanır. Bunlar bir tanesi de ‘kullanıcıların yaptığı diğer aramalar‘ özelliğidir. Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar özelliği bir kullanıcının Google’da arama yaparak bir sonuca tıklayıp giriş yapması ve Google sonuçlarına geri gelmesi ile beraber giriş yaptığı sonucun hemen altında alternatif aramalar göstermesidir. Bu özelliğin amacı kullanıcıyı doğru şekilde yönlendirmektir.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir?

Google da Arama yaparken, Google sistemi önce anahtar kelimeyi içeren sonuçları görüntüler. Eğer sistem sonucun yanlış olduğunu düşünürse benzer kelimeleri gösterecektir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak;. “kullanıcıların yaptığı diğer aramalar” kelimesini aradınız ve sonuçları veren herhangi bir web sitesine tıkladınız. Site yüklenmeden geri dediniz ve tıkladığınız sonucun altında görebileceğiniz bir kutucuk dikkatinizi çekecektir.

Bu alanda yeni fonksiyonun sonuçlarını görebilirsiniz. Bu kullanıcının yaptığı diğer aramaların önerdiği sayfaya giriş ve çıkış yaparsanız. Bu alan orada kalarak istediğiniz sonuca ulaşmanızı kolaylaştırır.

Kullanicilarin Yaptigi Diger Aramalar Nedir
Kullanicilarin Yaptigi Diger Aramalar Nedir

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne İşe Yarar?

İnternette insanlar arama yaptığı bir çok bilgiye hemen hemen ulaşmaktadır. Ancak bu her zaman hızlı bir şekilde başarılacağı anlamına gelmez. Örneğin, Gsb Wifi bağlanmak hakkında bilgi ararken veya detayları merak ederken bazen bulmak zor olmaktadır. Bu özellik sayesinde daha önce konu hakkında araştırma yapmış kişiler tarafından ek olarak hangi soruların sorulduğunu zaman kaybetmeden görmek mümkün olmaktadır.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Kapatma

Google nin Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar özelliğini kapatmak için; Kapatmak için bir reklam engelleyici kullanmanız gerekir. Aşağıdaki iki kuralı kullandığınız reklam engelleyicinin kullanıcı filtresi bölümüne yapıştırın.

google arama
google arama
google.com##.AUiS
google.com##.exp-outline
Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Kapatma
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu