Dini Bilgiler

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları ve Mucizeler

Ya Vedud Duası İle Yasanmış Mucizeler

Bu yazımızda Vedud duası hakkında detaylı bilgi vererek dua sözlerini paylaşacağız. Ayrıca duanın nasıl okunması gerektiği, Türkçe meali ve Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları hakkında açıklamalara da yer vereceğiz.

Duanın Türkçe okunuşu

ya vedûd ya vedûd ya ze’l-arşi’l-mecîd ya mübdi’* ya mu’îd ya fe”âlün lima yürîd* es’elüke bi-nûri vechikellezî mele’e erkâne arşike ve es’elüke bi-kudretikelletî kadderte bihâ halkake ve bi-rahmetikelletî vesiat külle şey’in* la ilâhe illâ ente* ya muğis, eğisni ya muğis, eğisni ya muğis, eğisni *”

Türkçe Meali:”

Ya Vedud bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı af eyle. bana işlerin en iyisini ve ahlakın en ulvisini nasip eyle. Her şeyin en iyisini nasip edecek olan sensin, kötüsünden de ancak sen alıkoyarsın.

Ya Vedud çok okunursa ne olur?

Dua bizi yaratıcımıza yakınlaştırır. Sevilmek ve hürmet görmek isteyenler bu duayı okuyabilir. Kalbinde sıkıntı olanların sıkıntısı gider. Kalp huşu içinde olur. Gerçekleşmeyen dileklerin gerçekleşmesi için Ya Vedüd ismi ile dua edilirse ve o iş hayırlı ise gerçekleşir.

Ya Vedud dilek için kaç defa okunmalı?

Kaç defa olduğu konusunda ihtilaf vardır; dilek gerçekleşinceye kadar okunmasında yarar vardır.

Ya Vedud duası ne işe yarar?

Kalbi ferahlatır kendini iyi hissettirir. Dua kişiyi yaratıcıya daha çok yakınlaştırır. Dünyanın geçici bir misafirlik olduğu farkındalığını arttırır. İnsanın derinliklerinde gizli olan o özel gerçek, derin öz ile bağlantısını sağlar. Kişinin farkındalığını arttırır.

Ya Vedud zikri ne için çekilir?

Ruh sıkıntıya düştüğünde kendi yaratanına yönelerek huzur bulur. Ruh sıkıntısını bitirmek için dua okumak daima yararlıdır. Duaların, günümüz bilimi ile bakıldığında, tesirlerinin belli bir frekansta enerjiler olarak; sürekli beslenmeleri halinde, belli bir hedefe yöneldiği ve cevap alabildiği anlaşılabilir.

Ya Vedud Duasi
Ya Vedud Duasi

Benzetme olarak bir kaynak ve enerji dalgaları yayan bir ortam düşünülebilir. Kaynaktan sürekli olarak yayılan dalgalar er ya da geç cevap bulur şeklinde bir benzetme günümüz teknolojisinin bir cevabı olabilir. Fakat bu cevap biraz eksik kalmaktadır.

Duaların etkisini her toplum deneyerek görmektedir. Duaların karşılık bulması onların kabul edilmesi, bunu bilimsel olarak açıklama zorunluluğu olmadan da anlamayı -idrak etmeyi sağlar. Bir sistemin nasıl çalıştığını anlamadan da çalıştığını görebilir ve ondan yararlanabiliriz. Dua mekanizması da öyledir.

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları

  • “Ya Vedud esmasının 77 kere okunması maddi hastalıklar ortadan kalkar dediler ben okudum ama ortadan kalkmadı. Sonra kalbimi daha çok açarak daha içten daha candan okumaya devam ettim. Her fırsatta okudum saf kalbimle. Hastalığım iyileşti.”
  • “Bir yerde okumuştum, eğer biri Ya Vedüd ismini 33 kere okursa borçları kalmaz şeklindeydi. Bende çok borçlu biriyim. Ancak duayı okuyarak borçlarımın ödenmesi nasıl olacak bilmiyorum. Belki kalbimde bir yol açılacak ve o borcu ödemek için bir yeni fikirler kalbime doğacak. Sonra ben de çalışacağım ve borçlarımı ödeyeceğim.”
  • “Toplumda pek saygı gören biri değilim ama ben saygı görmek istiyorum. O yüzden bu duayı sürekli okumaya devam edeceğim bakalım neler olacak.”

Ya Vedud Duası İle Yasanmış Mucizeler

Üst kısımda duayı okuyanların yorumlardan bahsetmiştik. Ya Vedud duasının okunmasıyla dilekleri yerine gelen birçok kişinin yorumları vardır.

Duayı okuyanların yorumlarına göre, Vedud duasıyla gerçekleştirilen mucizeleri, sevdiğine kavuşan, ailelerini dağılmaktan kurtaran, maddi sıkıntılarını yenen ve mutlu bir hayat süren kişilerle ilgili olduğu söylenmektedir.

3.2/5 - (4 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu